Szybka Nawigacja:


- STRONA GŁÓWNA
- O FIRMIE
- ODSZKODOWANIA
   KOMUNIKACYJNE

- INNE ODSZKODOWANIA:
- WYPADEK DZIECKA
- WINDYKACJA DŁUGÓW
- OBSŁUGA PRAWNA FIRM
- DORADZTWO PRAWNE
- MEDIA O NAS
- KARIERA
- USŁUGI DODATKOWE
- BLOG
- PYTANIA I ODPOWIEDZI
- AKTUALNOŚCI
- KONTAKT
Szybki Kontakt:

Kontakt Ogólny:

tel.: (12) 631 14 51

Odszkodowania
Komunikacyjne:

tel. kom.: 690 453 226
tel. kom.: 690 454 238

Odszkodowania
Powypadkowe:

tel. kom.: 690 454 238

Windykacja
Należności:

tel. kom.: 690 453 226

Formularz kontaktowy 

Twitter:

Kancelaria Odszkodowania powypadkowe Kraków

KANCELARIA EFFECT - ODSZKODOWANIA NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

 
 

 

ODSZKODOWANIA ZA UPADKI NA CHODNIKU LUB W SKLEPIE

Kancelaria Effect - Odszkodowanie za upadekKancelaria Effect specjalizuje się w dochodzeniu odszkodowań za szkody poniesione wskutek różnego rodzaju upadków. Nasze usługi obejmują w szczególności dochodzenie odszkodowań za upadki na krzywym lub śliskim chodniku, upadki na drodze, upadki na schodach, czy też upadki w sklepie. Podstawą prawną naszych roszczeń jest art. 415 k.c., zgodnie z którym: „Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia” (zasada winy).

Za szkodę odpowiada więc ten, czyje zachowanie (działanie lub zaniechanie) jest źródłem powstania szkody. Powstanie obowiązku naprawienia szkody uwarunkowane jest łącznym zaistnieniem trzech przesłanek:

  • musi zaistnieć szkoda (np. złamanie ręki przez poszkodowanego),
  • szkoda musi być spowodowana działaniem lub zaniechaniem, z którym ustawa wiąże obowiązek odszkodowawczy (złamanie nastąpiło wskutek upadku poszkodowanego na śliskim chodniku),
  • musi istnieć związek przyczynowy pomiędzy zaistniałą szkodą a działaniem lub zaniechaniem, z którym wiąże się obowiązek odszkodowawczy (wskutek nieodgarnięcia chodnika przez podmiot zobowiązany, poszkodowany upadł i złamał rękę).

 

Warto zaznaczyć, że zgodnie z art. 6 kodeksu cywilnego ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne. To oznacza, że to na poszkodowanym – o ile chce wystąpić z roszczeniem o odszkodowanie - spoczywa obowiązek zebrania materiału dowodowego.

Jeżeli są Państwo zainteresowani bardziej szczegółową ofertą naszych usług w zakresie dochodzenia odszkodowań za szkody wynikłe wskutek upadków, prosimy o niezwłoczny kontakt z nami:

  • telefonicznie, pod numerami (12) 631 14 51 lub 690 454 238;
  • drogą mailową na adres: biuro@kancelaria-effect.pl,
  • poprzez formularz kontaktowy.

 

Zapraszamy także do polubienia naszego profilu na Facebook.com oraz strony firmowej Google+. Znajdą tam Państwo najświeższe informacje o nowościach w naszej ofercie oraz wiele ciekawostek związanych z branżą odszkodowawczą oraz windykacyjno – prawną.


Zapraszamy do współpracy.

Kancelaria Effect S.C.
Odszkodowania Kraków