+48 690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Napisz lub zadzwoń 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

W przypadku wszystkich wypadków komunikacyjnych, a więc także w sprawach wypadków lub potrąceń rowerzystów, wysokość zadośćuczynienia i odszkodowania zależy od  indywidualnych okoliczności sprawy. Nie istnieje więc tzw. „średnie odszkodowanie po potrąceniu rowerzysty”. Nie da się ocenić kwoty takich roszczeń, bez wglądu w całość dokumentacji, w tym zwłaszcza w dokumentację medyczną.


Chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za potrącenie rowerzysty lub inny wypadek na rowerze?

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226;
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
 • wyślij wiadomość przez FORMULARZ KONTAKTOWY 24/7.

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia. 

Działamy na terenie całego kraju!


Chcesz dowiedzieć się jak wygląda procedura dochodzenia roszczeń odszkodowawczych za potrącenie rowerzysty przez samochód? Przeczytaj artykuł: PROCEDURA DOCHODZENIA ODSZKODOWANIA ZA POTRĄCENIE ROWERZYSTY.

Wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia za wypadek (potrącenie) rowerzysty

Zadośćuczynienie za krzywdę doznaną wskutek potrącenia na rowerze

Wysokość  zadośćuczynienia po potrąceniu rowerzysty przez samochód zależy od poniesionej w wyniku wypadku krzywdy, która jest pojęciem dosyć względnym i dla każdego może być inna, nawet przy podobnym urazie. Zadośćuczynienie ma na celu złagodzenia cierpień fizycznych i psychicznych poszkodowanego. Czym większe są takie cierpienia, tym większe można otrzymać zadośćuczynienie. Oczywiście na potwierdzenie takich cierpień trzeba złożyć stosowne dowody. Podstawowy dowód, to dokumentacja medyczna, mogą nim być również zdjęcia, czy oświadczenia samego poszkodowanego lub jego bliskich.

Kwoty zadośćuczynienia za doznaną krzywdę mogą się wahać od kilkustet czy też kilku tysięcy złotych, do nawet kilkuset tysięcy złotych, w przypadku bardzo poważnych wypadków. Kwota roszczeń jest indywidualna i może być oszacowana dopiero po analizie dokumentacji medycznej, a także przedstawieniu przez poszkodowanego pozostałych skutków wypadku. Z całą pewnością można jednak powiedzieć, że wyższe zadośćuczynienie otrzyma potrącony rowerzysta, który w wyniku wypadku na rowerze złamał rękę lub nogę, niż taki, który doznał jedynie ogólnych potłuczeń ciała.

Ocena wysokości zadośćuczynienia nie jest oczywiście sprawą łatwą ani oczywistą, dlatego też wymaga odpowiedniego doświadczenia. Nie ulega również wątpliwości, że zdecydowanie wyższe kwoty świadczeń przyznawane są osobą reprezentowanym przez profesjonalną kancelarię. Ubezpieczyciele wiedzą bowiem, że w razie zaniżenia kwoty wypłaconego zadośćuczynienia, bądź też bezpodstawnej odmowy wypłaty, pełnomocnik nie zawaha się skierować sprawy na drogę sądową. 


Przykład naszej sprawy o zadośćuczynienie i odszkodowanie dla rowerzysty

W wakacje 2015 r. Pan D. F. uczestniczył w rajdzie rowerowym, w trakcie którego doszło do wypadku. Kierujący samochodem marki Renault Clio zasnął za kierownicą i wjechał w kolumnę rowerzystów. Poszkodowany odniósł w wypadku poważne obrażenia ciała. Rozpoznano u niego m.in. złamanie kości krzyżowej po stronie lewej, poszerzenie szpary stawu krzyżowo-biodrowego prawego, złamanie kości łonowej lewej, rozejście spojenia łonowego, stan po urazie głowy i klatki piersiowej, pękniętą kostkę, złamanie nosa. Przez niemal 1,5 m-ca Poszkodowany nie mógł wstać z łóżka. Następnie przeszedł dwukrotną rehabilitację w trybie stacjonarnym. W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ również rower Poszkodowanego.

Poszkodowany postanowił skorzystać z pomocy Kancelarii Effect w zakresie uzyskania zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz odszkodowania za zniszczony rower. Na drodze postępowania likwidacyjnego ubezpieczyciel przeprowadził komisję lekarską, na której orzeczony został 22% trwały uszczerbek na zdrowiu. Z tym stanowiskiem nie zgodzili się prawnicy Kancelarii Effect, uznając, że jest on rażąco zaniżony w stosunku do rzeczywistej krzywdy odniesionej przez potrąconego rowerzystę. Po złożonym odwołaniu, na drodze przedsądowej udało się uzyskać od ubezpieczyciela na rzecz Poszkodowanego kwotę 56.900 zł. Następnie został skierowany pozew sądowy. W toku postępowania sądowego zawarto z ubezpieczycielem ugodę sądową, na mocy której dopłacił on na rzecz Poszkodowanego dodatkowo kwotę 31.000 zł. Łączne świadczenia przyznane Poszkodowanemu wyniosły 87.900 zł.


Jakie jest odszkodowanie za potrącenie rowerzysty?

Wysokość  odszkodowania dla rowerzysty  potrąconego przez samochód zależy od wartości uszkodzonych rzeczy (roweru, ubrań itp.), utraconych w związku z wypadkiem dochodów oraz poniesionych kosztów leczenia, rehabilitacji i dojazdów do placówek medycznych (czasami również adaptacji miejsca zamieszkania do nowych potrzeb oraz przygotowania do wykonywania nowego zawodu). Oszacowanie jaka jest należna wysokość odszkodowania za potrącenie rowerzysty jest więc łatwiejsze niż oszacowanie wysokości zadośćuczynienia. Z tym oczywiście zastrzeżeniem, że zarówno zasadność poniesionych kosztów, jak i utracenie dochodów trzeba szczegółowo udowodnić. W tym celu należy zachowywać zdjęcia zniszczonych rzeczy, wszelkie paragony, faktury oraz rachunki, a także dokumenty świadczące o utracie dochodów.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty - świadczenia dla rodziny

W sytuacji, gdy dojdzie do śmiertelnego potrącenia rowerzysty, najbliżsi członkowie rodziny śmiertelnie potrąconego rowerzysty mogą ubiegać się o odszkodowanie (o ile wskutek śmierci pieszego nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji życiowej), zwrot kosztów leczenia i pogrzebu, rentę alimentaczjną oraz przede wszystkim o zadośćuczynienie po śmierci rowerzysty.

Miałeś wypadek na rowerze? Skontaktuj się z nami

Jeżeli jadąc na rowerze zostali Państwo potrąceni przez pojazd mechaniczny i nie wiedzą Państwo, czy i w jakiej wysokości należy się za to zdarzenie odszkodowanie lub zadośćuczynienie, to na pewno warto się z nami skontaktować:

 • telefonicznie, pod numerem: 690 453 226;
 • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
 • poprzez formularz kontaktowy.

Bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość dochodzenia roszczeń odszkodowawczych za potrącenie na rowerze, a także ich ewentualną wysokość.

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 9 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.