+48 690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Napisz lub zadzwoń 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Odszkodowanie za wypadek na motorze

Wypadek na motorze - przebieg zdarzenia

W wakacje 2018r. nasz Klient wybrał się na przejażdżkę swoim motocyklem marki Honda. W trakcie jazdy doszło do wypadku. Kierujący pojazdem Citroen nie zachował należytej ostrożności podczas wyjazdu z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście i doprowadził do jego upadku. Poszkodowany zobaczył wyjeżdżający w ostatniej chwili. Zdążył rozpocząć hamowanie i próbował ominąć pojazd, ale było już za późno. Motocykl wpadł w poślizg i uderzył w samochód. Poszkodowany instynktownie zeskoczył z siedzenia i upadł na asfalt. Podczas upadku wykonał kilka obrotów uderzając głową (w kasku) o ziemię. Na miejscu zdarzenia zatrzymali się inni kierowcy, z których ktoś zadzwonił po służby ratunkowe. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe.

Karetka zabrała Poszkodowanego na SOR, gdzie wykonano liczne badania, w tym TK głowy oraz RTG kości udowej i stawu biodrowego. Przeprowadzone w szpitalu badania wykazały:

 • wieloodłamowe złamanie panewki stawu biodrowego z przemieszczeniem odłamów i zniekształceniem kanału zasłonowego,
 • złamanie głowy I kości śródręcza lewego,
 • złamanie kości łonowej,
 • liczne potłuczenia innych części ciała,
 • otarcie obu łokci oraz kolana lewego.

Poszkodowanemu motocykliście wykonano zabieg operacyjny w postaci alloplastyki całkowitej cementowej stawu biodrowego lewego. Poszkodowany przebywał w szpitalu niemal miesiąc. Został wypisany ze szpitala z zaleceniem chodzenia o kulach oraz odciążania operowanej kończyny. Powrót do domu odbył się za pomocą transportu sanitarnego. W domu Poszkodowany, po przebytym zabiegu założenia endoprotezy biodra, musiał na nowo uczyć się chodzić. W międzyczasie, u Poszkodowanego pojawiły się problemy związane z układem moczowym oraz szumy uszne. Miał też  problemy ze snem.

Odszkodowanie za wypadek na motorze - Ugoda z PZU

Poszkodowany zwrócił się do Kancelarii Effect z prośbą o pomoc w uzyskaniu odszkodowania za wypadek na motorze. Kancelaria Effect podjęła się reprezentacji w sprawie przeciwko zakładowi ubezpieczeń, którym okazało się PZU. Po zgłoszonym roszczeniu odszkodowawczym, PZU przyznało Poszkodowanemu kwotę 47.200 zł, uwzględniając jednak przyczynienie na poziomie 50%. Wypłacono więc kwotę  23.600 zł. Kwota ta, w oczywistym stopniu, nie była satysfakcjonująca dla Poszkodowanego. W toku dalszych działań udało się znieść całkowicie przyczynienie, a PZU wypłaciło brakujące zadośćuczynienie i odszkodowanie w wysokości 23.600 zł. Po wypłacie przedmiotowej kwoty podjęto negocjacje ugodowe, które ostatecznie zamknęły się na dopłacie kwoty 23.000 zł. Poszkodowany, tytułem rekompensaty szkody osobowej za wypadek motocyklowy, uzyskał więc łączną kwotę 70.200,00 zł.

Miałeś wypadek motocyklowy? Skontaktuj się z nami!

Więcej informacji na temat możliwości uzyskania odszkodowania za wypadek na motorze można uzyskać, kontaktując się z naszymi prawnikami:

 • telefonicznie, pod numerem: 690 453 226;
 • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
 • poprzez FORMULARZ KONTAKTOWY 24/7.

Szybko i bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość uzyskania odszkodowania za wypadek.

Zapraszamy do współpracy

 

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 4 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.