+48 690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Napisz lub zadzwoń 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

W listopadzie 2017r. na terenie aquaparku  w Rudzie Śląskiej doszło do wypadku, w którym szkodę odniósł Pan P. W trakcie pobytu, chciał on skorzystać z jednej z atrakcji, tj. zjeżdżalni rurowej „Wirek”. Idąc po schodach, Poszkodowany potknął się i upadł, uderzając plecami oraz lewą ręką o stopnie schodów. Z uwagi na duży ból oraz problemy z oddychaniem Poszkodowany zgłosił się do ratowników, którzy udzielili mu pierwszej pomocy. Następnie udał się na SOR Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. W szpitalu wykonano RTG klatki piersiowej, które wykazało złamanie żeber VII, VIII i IX po stronie lewej. Dalsze leczenie Poszkodowany kontynuował  w POZ oraz Poradni Chirurgicznej. Leczenie trwało niemal pół roku.

Poszkodowany zwrócił się do Kancelarii Effect z prośbą o pomoc w uzyskaniu odszkodowania i zadośćuczynienia za wypadek. Okazało się, że zarządca obiektu ubezpieczony jest w towarzystwie ubezpieczeniowym Interrisk. Kancelaria złożyła wniosek o wypłatę odszkodowania do zakładu ubezpieczeń, uzasadniając to faktem, iż Aquadrom Sp. z o.o., jako właściciel aquaparku w Rudzie Śląskiej, jest przedsiębiorstwem wprawianym w ruch za pomocą sił przyrody i jego odpowiedzialność za szkody jest  oparta na zasadzie ryzyka określonej w art. 435 k.c. jednocześnie, w stanie faktycznym sprawy nie zachodziły żadne okoliczności egzoneracyjne, które wyłączałyby odpowiedzialność  spółki za powstałą szkodę.

W marcu 2018r. zakład ubezpieczeń wydał decyzję odmawiającą wypłaty świadczeń. W uzasadnieniu stwierdzono, że zdaniem zakładu ubezpieczeń aquapark odpowiada za szkody na zasadzie winy, określonej w art. 415 k.c. a winy takiej nie udowodniono. Jednocześnie stwierdzono, ze Poszkodowany ponosi winę za wypadek,. Ponieważ wchodził na schody, bez założonych klapek, co jest sprzeczne z regulaminem. Wobec takiego stanowiska ubezpieczyciela, Kancelaria Effect złożyła pozew do Sądu Rejonowego w Bytomiu. Sąd ten, po przeprowadzeniu rozprawy, przesłuchaniu świadków w osobach pracowników obiektu oraz przeprowadzeniu dowodu z opinii biegłego uznał powództwo za zasadne. Wyrokiem z października 2019r. zasądził on na rzecz Poszkodowanego kwotę 15.000 zł wraz z odsetkami oraz częściowym zwrotem kosztów procesu. W uzasadnieniu wyroku sąd wskazał, że właściciel obiektu, jest przedsiębiorstwem wprawianym w ruch za pomocą sił przyrody i jego odpowiedzialność za szkody jest oparta na zasadzie ryzyka określonej w art. 435 k.c. Jednocześnie sąd wskazał, że brak klapek nie stanowi ani winy, ani nawet przyczynienia  po stronie Poszkodowanego, ponieważ na zjeżdżalni nie wolno zjeżdżać w klapkach. Logicznym jest więc, że wchodzi się na nią bez klapek. Wyrok został zrealizowany przez zakład ubezpieczeń, bez składania apelacji do sądu II instancji.

Miałeś wypadek w aquaparku? Sprawdź jak możemy ci pomóc!

Więcej na temat dochodzenia roszczeń odszkodowawczych za wypadek w aquaparku można przeczytać pod tym linkiem - Odszkodowanie za wypadek w aquaparku

Dlaczego Kancelaria Effect?

  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
  • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
  • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
  • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
  • Działamy szybko i skutecznie,
  • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
  • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
  • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 9 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.