690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Opisz sprawę w formularzu, mailu lub przez WhatsApp albo zadzwoń: 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Odszkodowanie za wypadek w aquaparku

Opis sprawy sądowej, w której nasi prawnicy dochodzili świadczeń odszkodowawczych dla osoby poszkodowanej w wypadku na terenie parku wodnego Aquadrom w Rudzie Śląskiej. Do wypadku doszło na schodach, prowadzących na jedną ze zjeżdżalni. Po przeprowadzonym procesie sądowym udało nam się uzyskać dla poszkodowanego należne odszkodowanie za wypadek w aquaparku.


Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek w aquaparku:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!


Odszkodowanie za szkodę wynikającą z poślizgnięcia się na schodach w aquaparku Aquadrom w Rudzie Śląskiej - opis naszej sprawy sądowej

Wypadek na terenie Parku Wodnego w Rudzie Śląskiej (Aquadrom)

W listopadzie 2017r. na terenie parku wodnego Aquadrom w Rudzie Śląskiej doszło do wypadku, w którym szkodę odniósł Pan P. W trakcie pobytu, chciał on skorzystać z jednej z atrakcji, tj. zjeżdżalni rurowej „Wirek”. Idąc po schodach, Poszkodowany potknął się i upadł, uderzając plecami oraz lewą ręką o stopnie schodów. Z uwagi na duży ból oraz problemy z oddychaniem Poszkodowany zgłosił się do ratowników, którzy udzielili mu pierwszej pomocy. Następnie udał się na SOR Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. W szpitalu wykonano RTG klatki piersiowej, które wykazało złamanie żeber VII, VIII i IX po stronie lewej. Dalsze leczenie Poszkodowany kontynuował  w POZ oraz Poradni Chirurgicznej. Leczenie trwało niemal pół roku.

Odszkodowanie za wypadek w parku wodnym - odpowiedzialność na zasadzie winy czy ryzyka?

Poszkodowany zwrócił się do Kancelarii Effect z prośbą o pomoc w uzyskaniu odszkodowania i zadośćuczynienia za wypadek w parku wodnym. Okazało się, że zarządca obiektu ubezpieczony jest w towarzystwie ubezpieczeniowym Interrisk. Kancelaria złożyła wniosek o wypłatę odszkodowania do zakładu ubezpieczeń, uzasadniając to faktem, iż Aquadrom Sp. z o.o., jako zarządca parku wodnego w Rudzie Śląskiej, jest przedsiębiorstwem wprawianym w ruch za pomocą sił przyrody i jego odpowiedzialność za szkody jest  oparta na zasadzie ryzyka określonej w art. 435 k.c. jednocześnie, w stanie faktycznym sprawy nie zachodziły żadne okoliczności egzoneracyjne, które wyłączałyby odpowiedzialność  spółki za powstałą szkodę. W marcu 2018r. zakład ubezpieczeń wydał decyzję odmawiającą wypłaty świadczeń. W uzasadnieniu stwierdzono, że zdaniem zakładu ubezpieczeń aquapark odpowiada za szkody na zasadzie winy, określonej w art. 415 k.c. a winy takiej nie udowodniono. Jednocześnie stwierdzono, ze Poszkodowany ponosi winę za wypadek, ponieważ wchodził na schody, bez założonych klapek, co jest sprzeczne z regulaminem. 

Sprawa sądowa o odszkodowanie za wypadek w parku wodnym Aquadrom

Wobec takiego stanowiska ubezpieczyciela, Kancelaria Effect złożyła pozew do Sądu Rejonowego w Bytomiu. Sąd ten, po przeprowadzeniu rozprawy, przesłuchaniu świadków w osobach pracowników obiektu oraz przeprowadzeniu dowodu z opinii biegłego uznał powództwo za zasadne. Wyrokiem z października 2019r. zasądził on na rzecz Poszkodowanego kwotę 15.000 zł wraz z odsetkami oraz częściowym zwrotem kosztów procesu. W uzasadnieniu wyroku sąd wskazał, że właściciel obiektu, jest przedsiębiorstwem wprawianym w ruch za pomocą sił przyrody i jego odpowiedzialność za szkody jest oparta na zasadzie ryzyka określonej w art. 435 k.c. Jednocześnie sąd wskazał, że brak klapek nie stanowi ani winy, ani nawet przyczynienia po stronie Poszkodowanego, ponieważ na zjeżdżalni nie wolno zjeżdżać w klapkach. Logicznym jest więc, że wchodzi się na nią bez klapek. Wyrok został zrealizowany przez zakład ubezpieczeń, bez składania apelacji do sądu II instancji.

Miałeś wypadek w aquaparku? Sprawdź jak możemy ci pomóc!

Szczegółowe informacje na temat możliwości dochodzenia odszkodowania za wypadek w aquaparku można uzyskać, kontaktując się z naszymi prawnikami:

 • telefonicznie, pod numerem: 690 453 226
 • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • poprzez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość uzyskania odszkodowania za wypadek w parku wodnym. Jesteśmy doświadczoną kancelarią odszkodowawczą w sprawach związanych z uzyskiwaniem odszkodowań za wszelkiego typu wypadki ! DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU !

Więcej na temat dochodzenia roszczeń odszkodowawczych za wypadek w aquaparku można także przeczytać pod tym linkiem - Odszkodowanie za wypadek w aquaparku

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 7 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.