690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Formularz chwilowo niedostępny!

Formularz chwilowo niedostępny! Opisz sprawę w mailu lub przez WhatsApp albo: zadzwoń
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
images/szerokie/odszkodowanie-za-potracenie-pieszego-z-OC.jpeg

Jako firma specjalizująca się w uzyskiwaniu odszkodowań dla potrąconych pieszych, prowadzimy nie tylko sprawy pieszych potrąconych na przejściu, ale także na chodniku. Wbrew pozorom takie zdarzenia nie należą do rzadkości, czego przykładem jest zdarzenie dotyczące potrącenia dziecka w jednym ze śląskich miast.


Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za potrącenie pieszego:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!


Odszkodowanie dla dziecka potrąconego na chodniku - opis naszej sprawy

Potrącenie dziecka na chodniku

W 2020r. w jednym z miast na Śląsku, doszło do wypadku drogowego w postaci potrącenia dziecka idącego chodnikiem przez samochód. Do zdarzenia doszło w ten sposób, że kierowca pojazdu mechanicznego, skręcając w prawo wykonał manewr ze zbyt dużą prędkością, wskutek czego nie zapanował nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruch, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku ruchu innym pojazdem. Drugi pojazd, w wyniku uderzenia przednio-bocznego, został zepchnięty na chodnik, gdzie potrącił małoletniego pieszego. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, a karetka pogotowia zabrała dziecko do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań dziecko  zostało przekazane na oddział chirurgii tego samego szpitala. Badania szpitalne wykazały następujące obrażenia ciała: złamanie obu kości prawego podudzia z przemieszczeniem kątowym, złamanie podgłowowe lewej kości ramiennej z przemieszczeniem odłamów. Urazy zakwalifikowano do leczenia operacyjnego i jeszcze tego samego dnia wykonano stosowne zabiegi. Po operacji dziecko pozostało w szpitalu jeszcze przez 3 dni, po czym zostało wypisane do domu z zaleceniem dalszego leczenia poradni chirurgicznej, gdzie kontynuowało dalsze leczenie. Leczenie trwało kilka miesięcy, ale na szczęście kości zrosły się prawidłowo, a dziecko wróciło do sprawności. Po operacjach pozostały jednak blizny.

Odszkodowanie dla dziecka potrąconego na chodniku

Rodzice zwrócili się do Kancelarii Effect z prośbą o pomoc w uzyskaniu należnego zadośćuczynienia i odszkodowania za potrącenie dziecka przez samochód. Kancelaria ustaliła zakład ubezpieczeń, w którym zawarto umowę ubezpieczenia OC dla pojazdu sprawcy wypadku, a następnie złożyła stosowne roszczenie odszkodowawcze. Roszczenie złożono na podstawie przepisu art. 436 k.c., wedle którego w przypadku potrącenia pieszego przez kierowcę samochodu, odpowiedzialność sprawcy w stosunku do pieszego kształtuje się w oparciu o zasadę ryzyka. Tak więc, by pociągnąć sprawcę do odpowiedzialności cywilnej, nie jest konieczne udowodnianie mu winy w oparciu o art. 415 k.c. Odpowiedzialność wynika z samego faktu prowadzenia pojazdu mechanicznego (samochodu) i spowodowania wskutek tego szkody u  pieszego. Po złożonym roszczeniu, zakład ubezpieczeń wydał decyzję, w której przyznał na rzecz dziecka świadczenia w łącznej kwocie 22.715,19 zł. Jednocześnie zaproponowano ugodę na kwotę 26.000 zł łącznie. Po podjętych negocjacjach ugodowych, ostatecznie udało się wynegocjować zawarcie ugody w łącznej kwocie 40.000,00 zł, a wiec o 14.000,00 zł więcej niż pierwotna propozycja zakładu ubezpieczeń.

Zgoda sądu rodzinnego na zawarcie ugody w imieniu dziecka

Zawarcie ugody w imieniu małoletniego jest czynnością przekraczającą zwykły zarząd majątkiem dziecka, a każda taka czynność, zgodnie z art.  101 §3 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego nie może być dokonana bez zezwolenia sądu opiekuńczego. Bez zgody właściwego sądu rodzice nie mogą dokonywać czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu, ani też wyrażać zgody, aby takich czynności mogło dokonywać dziecko. Taka regulacja ma na celu ochronę dziecka przez działaniem na jego szkodę. W związku z powyższym, złożono do właściwego sądu wniosek  o zezwolenie na dokonanie czynności prawnej przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka, polegającej na zawarciu w jego imieniu ugody z zakładem ubezpieczeń, w zakresie wypłaty zadośćuczynienia i odszkodowania (art. 444, 445 §1, 361 § 2 k.c.), należnych dziecku, w związku ze szkodą będącą następstwem zdarzenia drogowego, poprzez dopłatę na rzecz dziecka kwoty 17.284,81 zł, tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, z jedoczesnym zrzeczeniem się roszczeń na przyszłość. W treści wniosku wskazano, że  ugodzona kwoty jest adekwatna do rozmiaru doznanej przez dziecko szkody, a zawarcie porozumienia pozwoli uniknąć procesu sądowego.

Sąd, po rozpoznaniu wniosku, przychylił się do jego treści i wyraził zgodę na zawarcie porozumienia. Ugoda została więc podpisana i wraz z treścią postanowienia sądu doręczona do zakładu ubezpieczeń, który następnie dokonał płatności ugodzonej kwoty, tym samym kończąc postępowanie w sprawie wypłaty odszkodowania dla dziecka potraconego na chodniku.

Chcesz uzyskać odszkodowanie za potrącenie pieszego ?

Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usług Kancelarii Effect w zakresie uzyskania odszkodowania za potrącenie pieszego, prosimy o kontakt z nami:

 • telefonicznie, pod numerem: 690 453 226
 • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • poprzez formularz kontaktowy 24/7

Bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Zapraszamy do współpracy.

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 6 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.