690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Opisz swoją sprawę w formularzu lub w mailu albo zadzwoń pod numer: 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

Opis sprawy w której nasi prawnicy reprezentowali małoletniego, który doznał złamania nogi na skutek poślizgnięcia się i upadku w szatni Parku Wodnego w Świeciu. Zakład ubezpieczeń wydał najpierw decyzję odmowną, a po naszej reklamacji przyjął odpowiedzialność za zdarzenie i wypłacił dziecku odszkodowanie za wypadek w aquaparku.


Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek w aquaparku:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!


Odszkodowanie za wypadek dziecka w Parku Wodnym - opis naszej sprawy

Wypadek dziecka na terenie Parku Wodnego w Świeciu

W czerwcu 2019 w Parku Wodnym w Świeciu doszło do zdarzenia, w którym szkodę odniósł małoletni Sz. J. Do wypadku doszło na skutek poślizgnięcia się w szatni, w której było mokro. Dziecko upadło na podłogę tak nieszczęśliwie, że doznało złamania trzonu kości udowej prawej. W związku w wypadkiem karetka pogotowia przewiozła chłopca do Szpitala specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, gdzie na oddziale chirurgii dziecięcej w przebywał przez niemal dwa tygodnie i w tym czasie przeszedł zabieg operacyjny w celu połączenia i ustabilizowania złamanej kości. Dalsze leczenie trwało ponad rok.

Odmowa wypłaty odszkodowania za wypadek w aquaparku

Po wypadku, ojciec Poszkodowanego poinformował o zaistniałej sytuacji personel, a następnie kierownika obiektu, który podał mu polisę OC. Ojciec Poszkodowanego samodzielnie zgłosił roszczenie do zakładu ubezpieczeń STU ERGO HESTIA S.A. Zakład ten przeprowadził postępowanie likwidacyjne i wydał decyzję odmawiającą wypłaty świadczeń, powołując się na fakt, iż właściciel obiektu - Vistula–Park Świecie Sp. z o.o. - nie był odpowiedzialny za utrzymanie czystości w miejscu zdarzenia, a powierzając utrzymanie czystości wyspecjalizowanej firmie zwolnił się z odpowiedzialności za wypadki, będące następstwem nieprawidłowego wykonywania tych czynności. Powołano się w tym miejscu na art. 429 k. c., zgodnie z którym "kto powierza wykonanie czynności drugiemu, ten jest odpowiedzialny za szkodę wyrządzoną przez sprawcę przy wykonywaniu powierzonej mu czynności, chyba że nie ponosi winy w wyborze albo że wykonanie czynności powierzył osobie, przedsiębiorstwu lub zakładowi, które w zakresie swej działalności zawodowej trudnią się wykonywaniem takich czynności."

Reklamacja od decyzji zakładu ubezpieczeń odmawiającej wypłaty odszkodowania i zadośćuczynienia za wypadek w Aquaparku

Ojciec Poszkodowanego zgłosił nam sprawę do wstępnej analizy. Oceniliśmy, że decyzja zakładu ubezpieczeń jest błędna i wstąpiliśmy jako pełnomocnik do przedmiotowego postępowania. W zgłoszonej reklamacji wskazaliśmy, że Poszkodowany nie przypisuje winy za zaistnienie zdarzenia podmiotowi, który zajmuje się utrzymaniem powierzchni na terenie parku wodnego. Fakt, iż do upadku dziecka doszło na wilgotnej nawierzchni nie przesądza bowiem od odpowiedzialności firmy sprzątającej za skutki zdarzenia. Zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem i firma sprzątająca nie ponosiła za nie odpowiedzialności. W przeciwieństwem do zarządcy obiektu, który – jako podmiot prowadzący obiekt w postaci parku wodnego - odpowiada za szkody powstałe na jego terenie na zasadzie ryzyka. Nie ulegało wątpliwości, że do wypadku Poszkodowanego doszło w związku z ruchem przedsiębiorstwa. Przyczyną zdarzenia była chęć skorzystania przez Poszkodowanego z atrakcji oferowanych przez obiekt i upadek w szatni, który doprowadził do uszkodzeń ciała. W tym zakresie występował związek przyczynowy uzasadniający odpowiedzialność spółki na zasadzie ryzyka. Do wyłączenia odpowiedzialności po stronie ubezpieczonego wymagane byłoby zaistnienie jednej z trzech przesłanek egzoneracyjnych – siły wyższej, wyłącznej winy Poszkodowanego lub wyłącznej winy osoby trzeciej. Żadna z tych przesłanek nie wystąpiła w stanie faktycznym tej sprawy. Tym bardziej, że Poszkodowanym była osoba małoletnia poniżej lat 13-tu, której nie można przypisać winy.

Zakład przyjął reklamację i wydał decyzję zmieniającą poprzednie stanowisko, przyjmując odpowiedzialność za zdarzenie i przyznając odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek dziecka w parku wodnym w łącznej wysokości 11.932,00 zł. Następnie podjęto negocjacje ugodowe, na podstawie których zawarto ugodę na łączną kwotę 25.000 zł.

Miałeś wypadek w aquaparku? Sprawdź jak możemy ci pomóc!

Szczegółowe informacje na temat możliwości dochodzenia odszkodowania za wypadek w aquaparku można uzyskać, kontaktując się z naszymi prawnikami:

 • telefonicznie, pod numerem: 690 453 226
 • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • poprzez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość uzyskania odszkodowania za wypadek w parku wodnym. Jesteśmy doświadczoną kancelarią odszkodowawczą w sprawach związanych z uzyskiwaniem odszkodowań za wszelkiego typu wypadki ! DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU !

Więcej na temat dochodzenia roszczeń odszkodowawczych za wypadek w aquaparku można także przeczytać pod tym linkiem - Odszkodowanie za wypadek w aquaparku

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 8 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.