690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Formularz chwilowo niedostępny!

Formularz chwilowo niedostępny! Opisz sprawę w mailu lub przez WhatsApp albo: zadzwoń
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

Opis sprawy w której reprezentowaliśmy osobę poszkodowaną w wyniku upadku na śliskiej powierzchni na terenie basenów termalnych Termy Szaflary. Zakład ubezpieczeń wydał najpierw decyzję w której odmówił wypłaty odszkodowania za wypadek, a po złożonej reklamacji zmienił stanowisko i wypłacił poszkodowanemu odszkodowanie za wypadek w aquaparku.


Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek w aquaparku:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!


Odszkodowanie za upadek na śliskiej powierzchni w basenach termalnych - opis naszej sprawy

Upadek na śliskiej powierzchni na terenie basenów termalnych Termy Szaflary

W styczniu 2019r. Pan T. K. korzystał z atrakcji obiektu Termy Szaflary. W pewnym momencie, wraz z dziećmi, poszedł w stronę jednego z zewnętrznych basenów.  Jako pierwsze do basenu wchodziły dzieci -  córka i syn. Syn poślizgnął się w służącej do opłukiwania stóp niecce przed basenem. Poszkodowany szedł za dziećmi i chciał im powiedzieć, by były ostrożne, lecz nagle sam poślizgnął się i upadł, doznając urazu ręki. Okazało się, że w niecce basenowej zalegała gruba warstwa lodu. Nie było też żadnej maty antypoślizgowej ani taśmy ostrzegawczej. Poszkodowany nie miał na sobie klapek, gdyż wchodził do basenu. Zdarzenie widziała jego żona oraz ratownik, który pomógł mu wstać. W wyniku zdarzenia Poszkodowany doznał obrażeń ciała takich jak: złamanie 1/3 bliższej kości ramiennej prawej.

Odszkodowanie za upadek na śliskiej powierzchni na terenie basenów termalnych

Poszkodowany zlecił Kancelarii Effect prowadzenie sprawy o odszkodowanie przeciwko ubezpieczycielowi właściciela obiektu (Terma S.C.), którym okazało się być UNIQA TU S.A. Po złożonym roszczeniu zakład ubezpieczeń przeprowadził postepowanie likwidacyjne, ale w wydanej decyzji odmówił Poszkodowanemu wypłaty świadczeń odszkodowawczych. Podstawą odmowy było stwierdzenie, iż zdaniem zakładu ubezpieczeń do wypadku doszło z wyłącznej winy Poszkodowanego, ponieważ w okresie zimowym przejście między basenami odbywa się wodą. Jednocześnie zakład ubezpieczeń podniósł, że wychodzenie poza baseny jest odradzane oraz nie ma takiej konieczności.

Oczywiście ani Kancelaria Effect ani Poszkodowany nie zgadzali się z wydaną decyzją, w związku z czym wniesiono odpowiednią reklamację. W złożonej reklamacji podkreślono, że przejście poza basenem nie było zabronione. Przejście było ogólnodostępne, a ratownicy nie zwracali uwagi użytkownikom obiektu, by nie korzystali z takiego przejścia. Zanim Poszkodowany wszedł do basenu, przed nim szły jego dzieci – żaden z ratowników ich nie upomniał ani nie zakazał przejścia. Dopiero po zaistniałym wypadku, podczas opatrywania Poszkodowanego przez ratowników, przejście zostało otaśmowane. Świadkiem takiego założenia taśm zabraniających przejścia była zarówno żona, jak i dzieci Poszkodowanego.  Poszkodowany nie widział wcześniej żadnej informacji, aby nie poruszać się po terenie zewnętrznym ani też nie otrzymał takiej informacji od ratowników.  Biorąc pod uwagę powyższe należało stwierdzić, że w chwili wypadku użytkownicy mieli umożliwione dostanie się do basenów zewnętrznych dwiema alternatywnymi drogami. Obie były dozwolone, w związku z czym wyjście obiema drogami powinno być dla użytkowników bezpieczne. Tymczasem, w niecce basenowej, przez którą wchodzi się i wychodzi z basenu była warstwa lodu, która doprowadziła do wypadku Poszkodowanego. W reklamacji podkreślono, że z wyłączną winą Poszkodowanego moglibyśmy mieć do czynienia gdyby Poszkodowany sforsował zamknięte lub zabezpieczone taśmą przejście albo tez wszedł do basenu wbrew zakazowi któregoś z ratowników. W realiach niniejszej sprawy nie mamy do czynienia ani z jednym ani z drugim przypadkiem. Poszkodowany wszedł na teren, który był ogólnie dostępny, za zgodą i wiedzą widzących to ratowników. Do wypadku doprowadziła zaś gruba warstwa lodu, leżąca w niecce basenowej.

Wysokość odszkodowania za wypadek w Termach Szaflary

W związku z wniesieniem reklamacji, na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym, została podjęta przez zakład ubezpieczeń ponowna analiza dokumentacji zgromadzonej w toku likwidacji szkody. W wyniku jej przeprowadzenia UNIQA TU S.A. zmieniła wcześniej wydaną decyzję. Na podstawie przesłanych dokumentów UNIQA TU S.A. przyjęła odpowiedzialność za szkodę w imieniu ubezpieczonej Terma S.C.  Zakład ubezpieczeń przyznał, że twierdzenia pełnomocnika przytoczone w reklamacji należało uznać za zasadne. Ubezpieczyciel podkreślił, że ubezpieczony odpowiada za szkodę na zasadzie ryzyka,  nie mogąc powołać się przy tym na żadną z przesłanek egzoneracyjnych. Poszkodowany wykazał zachowanie należytej ostrożności, o czym świadczy choćby fakt posiadania odpowiedniego stroju na basen. Ubezpieczony nie przedstawił natomiast raportów sprzątania basenu, ani też oświadczeń osób odpowiedzialnych, które w dniu zdarzenia wykonywały czynności porządkowe. Poza tym świadkowie zdarzenia potwierdzili okoliczności i przyczyny powstania urazów wskazane przez Poszkodowanego.

Następnie, na podstawie przesłanej dokumentacji oceniono rozmiar doznanej krzywdy, stopień natężenia cierpień fizycznych i psychicznych, ich długotrwałość oraz nasilenie bólu. Wzięto również pod uwagę pobyt w szpitalu i przebyte zabiegi, stan ogólnej niezdolności fizycznej i psychicznej oraz wiek poszkodowanego. Na tej podstawie przyznano świadczenie w łącznej kwocie. 9.008,00 zł. Po dalszych negocjacjach, zakład ubezpieczeń wypłacił ostatecznie kwotę 15.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania za uraz spowodowany poślizgnięciem się na podłodze basenów termalnych Termy Szaflary.

Miałeś wypadek w aquaparku? Sprawdź jak możemy ci pomóc!

Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek w aquaparku:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 7 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.