+48 690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Opisz swoją sprawę w formularzu lub w mailu albo zadzwoń pod numer: 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Odszkodowanie za wypadek w Energylandii

Nasza kolejna sprawa o odszkodowanie za wypadek w Parku Rozrywki Energylandia. Tym razem postępowanie udało się zakończyć bez procesu sądowego, a na mocy ugody zawartej z zakładem ubezpieczeń nasza klientka otrzymała ponad 30.000 zł za skutki zdarzenia, do którego doszło na Mega Roller Coasterze HYPERION


Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek w lunaparku:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!


Wygrana sprawa o odszkodowanie za wypadek w Energylandii - opis naszej sprawy

Wypadek na rollercoasterze HYPERION

W sierpniu 2021r. Pani J. wraz z mężem była na wycieczce w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Niedługo po wejściu na teren obiektu skierowali się oni w kierunku jednej z atrakcji, tj. Mega Roller Coastera HYPERION (atrakcja 141). Weszli do jednego z wagoników, po czym kolejka ruszyła powoli w górę. Wagoniki wjechały na samą górę, po czym gwałtownie ruszyły w dół z ogromną prędkością. W chwili startu tego zjazdu, Poszkodowana poczuła gwałtowne szarpnięcie, które poniosło za sobą ogromny ból w dolnej części pleców. Po zakończeniu przejazdu nie była w stanie samodzielnie wstać z fotelika. Przy pomocy męża oraz wskutek dużego poziomu adrenaliny po przejeździe, udało jej się wydostać na zewnątrz. Wezwali pomoc medyczną. Na miejsce przyjechał pojazd typu meleks, którym Poszkodowana została przewieziona do punktu medycznego. Tam podano leki przeciwbólowe oraz elektrolity do picia i kazano czekać. Poszkodowana spędziła w punkcie medycznym ponad 2 godziny, a ból nie ustępował. Poprosiła o wezwanie karetki pogotowia, ponieważ coraz bardziej obawiała się o swój stan zdrowia. Po chwili jednak leki zaczęły w końcu działać i poczuła się lepiej. Mogła już wstać z leżanki i wspierając się o ramię męża powoli chodzić. W związku z tym zrezygnowano z karetki, a Poszkodowana wraz z mężem poszła do hotelu. Po dojściu na miejsce położyła się do łózka, ale ból zaczął narastać. Mąż zawiózł ją na SOR Szpitala w Mysłowicach. W szpitalu wykonano badanie RTG oraz TK kręgosłupa. Okazało się, że nastąpiło złamanie kompresyjne trzonu kręgu L5. 

Odszkodowanie za wypadek w Energylandii

Poszkodowana zleciła Kancelarii Effect reprezentację w postepowaniu o odszkodowanie przeciwko zakładowi ubezpieczeń, ubezpieczającemu park rozrywki. Kancelaria złożyła stosowne roszczenie, powołując się na odpowiedzialność na zasadzie ryzyka. Roszczenie umotywowano tym, że przyczyną zdarzenia było korzystanie przez Poszkodowaną z jednej z atrakcji obiektu – zjeżdżalni Mega Roller Coastera Hyperion (atrakcja 141), na której doszło do uszkodzeń ciała. W tym zakresie występował związek przyczynowo - skutkowy uzasadniający odpowiedzialność spółki na zasadzie ryzyka. W stanie faktycznym niniejszej sprawy nie zachodziły także żadne okoliczności egzoneracyjne, które wyłączałyby odpowiedzialność podmiotu prowadzącego park rozrywki za powstałą szkodę. 

Po złożeniu roszczenia, zakład ubezpieczeń wszczął postępowanie w sprawie, jednak długo wstrzymywał się z zajęciem merytorycznego stanowiska. Wynikało to z faktu, iż park rozrywki nie chciał ustosunkować się do zgłoszonych roszczeń. Dopiero po naszym piśmie, wzywającym do niezwłocznego zajęcia stanowiska, ubezpieczyciel otrzymał odpowiednie informacje. To jednak nie wystarczyło, by wydać decyzję. Zakład ubezpieczeń chciał bowiem jeszcze sprawdzić czy Poszkodowana przed wejściem na atrakcję nie zataiła jakichś dolegliwości, które wykluczałyby ją z możliwości korzystania z niej. W tym celu przeprowadzono wywiad środowiskowy, które nie wykazał jednak, by przed zdarzeniem Poszkodowana cierpiała na jakiekolwiek dolegliwości w zakresie kręgosłupa lędźwiowego. W związku z tym wydano decyzję, na podstawie której przyznano na rzecz Poszkodowanej odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek w parku rozrywki w łącznej wysokości 24.324,73 zł. Następnie podjęto negocjacje ugodowe, po których zawarto ugodę na łączną kwotę 30.324,73 zł

Miałeś wypadek w parku rozrywki? Sprawdź czy należy Ci się odszkodowanie!

Szczegółowe informacje na temat możliwości dochodzenia odszkodowania za wypadek w parku rozrywki można uzyskać, kontaktując się z naszymi prawnikami:

 • telefonicznie, pod numerem: 690 453 226
 • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • poprzez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość uzyskania odszkodowania za wypadek w parku wodnym. Jesteśmy doświadczoną kancelarią odszkodowawczą w sprawach związanych z uzyskiwaniem odszkodowań za wszelkiego typu wypadki! DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU!

Więcej na temat dochodzenia roszczeń odszkodowawczych za wypadek w parku rozrywki można także przeczytać pod tym linkiem - odszkodowanie za wypadek w parku rozrywki

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 7 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.