690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Formularz chwilowo niedostępny!

Formularz chwilowo niedostępny! Opisz sprawę w mailu lub przez WhatsApp albo: zadzwoń
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Odszkodowanie za upadek na rowerze

Sprawa sądowa, jaką prowadziliśmy dla osoby poszkodowanej w wyniku upadku na rowerze z powodu najechania na dziurę w drodze.  Po przeprowadzeniu procesu sądowego udało się wywalczyć dla poszkodowanej rowerzystki kwotę ponad 20.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania po upadku na rowerze.


Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek rowerowy:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!


Odszkodowanie dla rowerzystki po upadku na dziurawej jezdni - opis naszej sprawy sądowej

Upadek rowerzystki z powodu najechania na dziurę w jezdni

W maju 2013r. w Zabierzowie doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego obrażenia ciała odniosła nasz klientka. Jadąc na rowerze wraz z przyjaciółmi wjechała w dziurę w jezdni o wielkości 60 cm na 80 cm, przewróciła się i upadła na asfalt. W wyniku upadku doznała uszkodzeń ciała w postaci złamania barku, urazu kolana, dłoni oraz biodra. Po konsultacji ortopedycznej Poszkodowana rowerzystka została skierowana do leczenia operacyjnego barku, który to zabieg został wykonany w 3 dni po zdarzeniu. Po wyjściu ze szpitala, Poszkodowana zwróciła się do Gminy Zabierzów o wypłatę zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Roszczenie umotywowane było faktem, iż Gmina, jako zarządca drogi, nie wykonała ciążących na niej obowiązków w zakresie naprawy nawierzchni. Ubezpieczyciel Gminy odmówił Poszkodowanej wypłaty jakichkolwiek świadczeń odszkodowawczych, motywując to brakiem winy po stronie zarządcy drogi. Poszkodowana odwołała się od tej decyzji, jednakże ubezpieczyciel podtrzymał swoje stanowisko. 

Sprawa sądowa o odszkodowanie dla rowerzystki, która upadła z powodu dziury w drodze

Poszkodowana na pewien czas zaprzestała działań w sprawie, jednak natrafiła na Kancelarię Effect. Po kontakcie telefonicznym, prawnicy Kancelarii Effect poinformowali Poszkodowaną rowerzystkę, że jej roszczenia są zasadne, a Kancelaria podejmie się prowadzenia postępowania sądowego. W imieniu Poszkodowanej wnieśliśmy przeciwko zakładowi ubezpieczeń pozew o zapłatę kwoty 20.000,00 zł tytułem zadośćuczynienia i 1.860,00 zł  tytułem odszkodowania.

Po przeprowadzenia postępowania dowodowego sąd ustalił, że odpowiedzialność Gminy Zabierzów  za skutki zdarzenia oparta jest na zasadzie winy – art. 415 kc. Uzasadniając takie stanowisko sąd wskazał, że zasadność powództwa opartego na ww. przepisie uzależniona jest od wykazania winy sprawcy, chociażby nieumyślnej, powstania szkody oraz istnienia związku przyczynowego między popełnionym błędem, a szkodą w postaci uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia. W ocenie Sądu, w przedmiotowej sprawie, wszystkie wskazane przesłanki zaistniały. Przeprowadzone postępowanie dowodowe wykazało, że Gmina Zabierzów ponosi winę za zaistniały wypadek, co znalazło potwierdzenie w zeznaniach świadków, Poszkodowanej, dokumentacji fotograficznej miejsca zdarzenia oraz zakresu wykonania napraw ulic w Gminie w 2012 r. Z przedłożonych przez strony zdjęć wyraźnie wynikało, że występująca w jezdni dziura była znacznych rozmiarów, co oznaczało, że nie można zgodzić się z twierdzeniem pozwanego, że utrzymanie ulic w Gminie było na należytym poziomie. Okoliczność  tę potwierdzał również fakt, znacznej ilości podobnych ubytków w drogach Gminy oraz zeznania świadka, że usuwanie ubytków w jezdniach było realizowane przy zastosowaniu metody nisko kosztowej, z czym wiązała się nietrwałość wykonanych prac naprawczych (ok. 12 mc). Mając powyższe na uwadze zdaniem sądu Gmina Zabierzów w sposób nienależyty dbała o stan dróg, mimo iż - jak zeznał świadek - Gmina ma jeden z największych budżetów małopolski i stać ją w zasadzie na wszystko.

Wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia dla rowerzystki poszkodowanej w wyniku upadku na dziurawej drodze

W wyniku zdarzenia Poszkodowana  doznała 10 % uszczerbku na zdrowiu. W ocenie Sądu żądana kwota zadośćuczynienia w wysokości 20.000 zł  była wyważona w stosunku do doznanej krzywdy i zasługiwała na uwzględnienie w całości. Sąd orzekając o zadośćuczynieniu w niniejszej sprawie, wziął pod uwagę wysokość ustalonego uszczerbku na zdrowiu (10 %), konieczność poddania się zabiegowi operacyjnemu, skutku pooperacyjnemu w postaci blizny, która w odniesieniu do kobiety ma charakter szpecący i niewątpliwie wpływa na psychikę. Sąd miał również na uwadze zakres czasowy wpływy wypadku na samodzielność Poszkodowanej. Sąd ponadto uwzględnił aktualne warunki oraz stopę życiową społeczeństwa kraju.

Sąd uwzględnił również powództwo w pozostałej części, tj. w zakresie żądanego odszkodowania za poniesioną szkodę materialną oraz zasądził na przecz poszkodowanej pełne zwrot kosztów procesu.

W toku postępowania sądowego, Kancelarii Effect udało się więc  udowodnić zaniedbania po stronie Gminy Zabierzów, a tym samym jej odpowiedzialność za powstałą szkodę. Poszkodowana rowerzystka otrzymała 20.000 zł zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz odszkodowanie w wysokości 1.860,00 zł  wraz z odsetkami ustawowymi., a także zwrot pełnych kosztów procesu.

Miałeś wypadek w na rowerze? Potrącił Cię samochód? Sprawdź jak możemy Ci pomóc!

Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek rowerowy:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 6 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.