690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Formularz chwilowo niedostępny!

Formularz chwilowo niedostępny! Opisz sprawę w mailu lub przez WhatsApp albo: zadzwoń
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej

Przykład sprawy, w której uzyskaliśmy po 100.000 zł zadośćuczynienia z OC sprawcy dla rodziców, po śmierci dorosłej córki w wyniku wypadku komunikacyjnego. Sprawę przejęliśmy po adwokacie, który przez dwa lata nie zrobił w niej niemal nic.  Prowadzone przez nas postępowanie o zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej trwało niemal pół roku, jednak końcowy wynik tego postępowania okazał się pozytywny i nie było konieczności kierowania sprawy na drogę sadową. 


Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!


100.000 zł zadośćuczynienia z OC sprawcy dla rodziców po śmierci dorosłej córki - opis naszej sprawy

Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym

W 2016r. doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego obrażeń ciała, skutkujących zgonem, doznała Pani P. Poszkodowana, będąc w siódmym miesiącu ciąży, wracała wraz z mężem z odwiedzin u rodziny. W trakcie jazdy drogą główną, Poszkodowana chciała skręcić w lewo, w drogę podporządkowaną. Włączyła kierunkowskaz, dojechała do krawędzi jezdni i zatrzymała się, by przepuścić pojazdy jadące z naprzeciwka. Nagle, jej pojazd został uderzony od tyłu przez węgierski pojazd ciężarowy. Kierujący tym pojazdem, jadąc w tym samym kierunku co Poszkodowana, nie zachował należytej ostrożności i uderzył z dużą siłą w tył jej pojazdu. Siłą uderzenia pojazd osobowy przemieścił się w niekontrolowany sposób na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka innym pojazdem ciężarowym. Siłą tych wszystkich uderzeń pojazd osobowy został niemal kompletnie zmiażdżony, a kierująca i jej mąż doznali bardzo ciężkich obrażeń ciała. Kierująca została przetransportowana do szpitala, gdzie wykonano badania i stwierdzono obrażenia wielonarządowe, w tym zwłaszcza rozległy uraz czaszkowo-mózgowy z krwawieniem podtwardówkowym i wylewem śródmózgowym, stłuczenia płuc oraz liczne złamania żeber, kręgów L3 L4 i L5 oraz liczne złamania wszystkich kości miednicy. Po 2 miesiącach pobytu w szpitalu, Poszkodowana zmarła. Jako przyczynę zgonu wskazano niewydolność centralnego układu nerwowego, spowodowaną wypadkiem drogowym. W międzyczasie wykonano poród przez cesarskie cięcie.

Zadośćuczynienie dla rodziców po śmierci dorosłej córki w wyniku wypadku komunikacyjnego

Po pewnym czasie rodzina Poszkodowanej zwróciła się do znajomego adwokata z prośbą o pomoc w prowadzeniu sprawy o odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci osoby najbliższej. Kierowca pojazdu ciężarowego, który doprowadził do wypadku został skazany prawomocnym wyrokiem karnym, co otworzyło drogę do starania się o świadczenia odszkodowawcze od węgierskiego zakładu ubezpieczeń. Adwokat przez prawie 2 lata nie podjął niemal żadnych czynności w sprawie. Rodzice Poszkodowanej zaczęli się niecierpliwić, lecz  kontakt z adwokatem stał się bardzo utrudniony. Rodzice skontaktowali się więc z Kancelarią Effect, w celu analizy sprawy. Po wielu przeprowadzonych rozmowach i spotkaniu, zdecydowano, że Kancelaria Effect podejmie się reprezentacji na dalszym etapie postępowania. Pełnomocnictwo udzielone adwokatowi zostało wypowiedziane, a po pewnym czasie udało się odzyskać przekazaną adwokatowi dokumentację sprawy.
Po skompletowaniu dokumentacji, zgłosiliśmy sprawę do polskiego korespondenta węgierskiego zakładu ubezpieczeń. Również i tu napotkano na pewne problemy, ponieważ polski ubezpieczyciel przekazał sprawę do prowadzenia innemu podmiotowi (reprezentantowi ds. roszczeń), z którym kontakt był bardzo utrudniony. Pomimo upływu terminów ustawowych oraz wielu monitów podmiot ten nie wydawał decyzji. Dopiero zgłoszenie skargi do Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz zagrożenie skargą do Komisji Nadzoru Finansowego, spowodowało, że rodzice Poszkodowanej otrzymali decyzję o przyjęciu przez zakład ubezpieczeń odpowiedzialności za skutki zdarzenia, w wyniku którego śmierć odniosła ich córka. W tych decyzjach przyznano na ich rzeczy kwoty bezsporne, w wysokości po 10.000 zł. Następnie podjęto dalsze działania, w wyniku których zawarliśmy ugody z zakładem ubezpieczeń. Na podstawie tych ugód, rodzice Poszkodowanej otrzymali po 100.000 zł zadośćuczynienia po śmierci córki. Dodatkowo, matka Poszkodowanej otrzymała zwrot kosztów związanych z pochówkiem i nagrobkiem. Całe postępowanie trwało niemal pół roku, jednak końcowy wynik postepowania okazał się pozytywny.

Więcej informacji na temat możliwości dochodzenia zadośćuczynienia i odszkodowania za śmierć osoby najbliższej w wyniku wypadku komunikacyjnego można znaleźć w artykule -  Odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci osoby najbliższej

Dochodzenie odszkodowań za wypadki ze skutkiem śmiertelnym

Chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek ze skutkiem śmiertelnym?

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia. Działamy na terenie całego kraju!

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 5 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.