690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Opisz swoją sprawę w formularzu lub w mailu albo zadzwoń pod numer: 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

Piąta część cyklu, w którym przedstawiamy najczęściej popełniane błędy w różnych sprawach odszkodowawczych z OC sprawcy, w zakresie szkód osobowych (szkód wynikających z wypadków, w których ktoś doznał obrażeń ciała) – brak zapisania danych lub oświadczeń świadków zdarzenia.


IV część cyklu - Brak zgłoszenia lub zawiadomienia o zdarzeniu podmiotu odpowiedzialnego za wypadek


Najczęściej popełniane błędy w sprawach o zadośćuczynienie i odszkodowanie za szkodę osobową – część V: Brak zapisania danych lub oświadczeń świadków zdarzenia

Świadkowie zdarzenia są bardzo często głównym dowodem na to, jak doszło do zdarzenia. Niezależnie od tego czy mówimy o potrąceniu pieszego, wypadku w autobusie czy upadku na chodniku, posiadanie świadka wypadku może okazać się dla osoby poszkodowanej na wagę złota. Nic jednak nie da sam fakt tego, że byli świadkowie wypadku, jeśli nie mamy ich danych, ani złożonych przez nich pisemnych oświadczeń na temat przyczyn wypadku. Niestety bardzo często spotykane są sytuacje, w których są świadkowie wypadku, którzy nawet udzielają pomocy poszkodowanemu lub wzywają służby ratunkowe, jednak później oddalają się z miejsca zdarzenia, bez podania jakichkolwiek danych kontaktowych. Niektórzy robią to w obawie przed tym, by nie być wplątanym w sprawę karną, a inni w ogóle nie myślą o tym, że ich wiedza może się komukolwiek przydać. W rzeczywistości zaś zeznania świadka mogą okazać się dla poszkodowanego zbawienne. Świadek może złożyć zeznania na temat zarówno okoliczności zdarzenia, jak i jego dokładnego miejsca. Na przykład w sprawach z zakresu potrąceń pieszych może zeznać czy do takiego potrącenia doszło na pasach czy poza nimi, a także z której strony pieszy przechodził przez przejście.  W przypadku wypadku w autobusie lub tramwaju może zostać potwierdzone czy poszkodowany stał czy siedział, a jeśli stał, to czy trzymał się poręczy. Przy upadku na dziurawym chodniku,  świadek może wskazać dokładne miejsce zdarzenia i potwierdzić istnienie dziury, przez którą poszkodowany się przewrócił.

Świadkowie są często używanym środkiem dowodowym w sprawach, w których toczy się postępowanie karne, a  obie strony wskazują różne przyczyny wypadku. Jeśli nie ma monitoringu oraz nie są odpowiednio zabezpieczone ślady na miejscu wypadku (np. brak zdjęć), to zeznania świadków mogą być jedyną szansą na odtworzenie przyczyn wypadku przez organy ścigania lub biegłych sądowych. W sytuacji, gdy mamy słowo przeciwko słowu, zeznania świadka mogą przesądzać o wyniku sprawy. Jednak tylko wtedy, gdy świadka ten jest znany. Dlatego też wzięcie danych kontaktowych od świadka zdarzenia jest bardzo ważne i należy to robić bezpośrednio po zdarzeniu. Zaniechanie tego na początkowym etapie sprawy może spowodować negatywne konsekwencje w przyszłości. Posiadanie danych świadka i jego oświadczenia może być pomocne nawet wtedy, gdy sprawca wypadku, bezpośrednio po jego zaistnieniu, przyznaje się do jego spowodowania. Z takiego oświadczenia można się bowiem wycofać. Wiedząc zaś, że jest świadek wypadku, sprawca będzie miał mniejsze możliwości i chęci, by wskazywać inne przyczyny wypadku niż te, które faktycznie w sprawie zaistniały. 


VI część cyklu - Nie wykonanie zdjęć miejsca zdarzenia


Nasza kancelaria zajmuje się pomocą w dochodzeniu odszkodowań powypadkowych za wszelkie zdarzenia, w których zostały odniesione obrażenia ciała. Jeśli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia. Działamy na terenie całego kraju!

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 9 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.