690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Formularz chwilowo niedostępny!

Formularz chwilowo niedostępny! Opisz sprawę w mailu lub przez WhatsApp albo: zadzwoń
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
odszkodowanie za upadek na chodniku

Kolejna, szósta już część naszego cyklu, w którym opisujemy najczęściej popełniane błędy w różnych sprawach odszkodowawczych, w zakresie szkód osobowych (szkód wynikających z różnego typu wypadków, w których ktoś doznał obrażeń ciała) – nie wykonanie zdjęć miejsca zdarzenia.


V część cyklu - Brak zapisania danych lub oświadczeń świadków zdarzenia


Najczęściej popełniane błędy w sprawach o zadośćuczynienie i odszkodowanie za szkodę osobową – część V: Nie wykonanie zdjęć miejsca zdarzenia

Zdjęcia wykonane na miejscu zdarzenia są bardzo istotnym dowodem w wielu sprawach zakresu odszkodowań powypadkowych. W niektórych z nich są one wręcz warunkiem koniecznym do tego, by w ogóle myśleć o jakimkolwiek odszkodowaniu. Dotyczy to m.in. wypadków na chodnikach lub różnego typu wypadków, w których szkoda wynikała z użytkowania wadliwego sprzętu lub korzystania z wadliwego  budynku.

Jeżeli chcemy domagać się  odszkodowania za szkodę odniesioną w wyniku wypadku na dziurawym lub oblodzonym chodniku, to bezwzględnie musimy przedstawić zdjęcia tego miejsca, wykonane najlepiej bezpośrednio po zdarzeniu lub ewentualnie w niedługim czasie po nim. Zdjęcia muszą bowiem ukazywać stan faktyczny jaki był w chwili zdarzenia. Zwłaszcza wypadki na oblodzonych chodnikach muszą być udokumentowane niezwłocznie, ponieważ warunki atmosferyczne zmieniają się szybko i dzień później stan na miejscu wypadku może być już zupełnie inny. Brak zdjęć może spowodować, że nie będzie możliwości udowodnienia przyczyn wypadku, a tym samym wykazania odpowiedzialności podmiotu odpowiedzialnego za należyte utrzymanie powierzchni. W takiej sytuacji ratunkiem może być ewentualnie monitoring, obejmujący swoim zasięgiem miejsce zdarzenia, ale to czy taki monitoring jest, to już kwestia wyłącznie szczęśliwego trafu i jest zupełnie niezależna od osoby poszkodowanej. Oczywiście zdjęcia warto wykonać w także przy innego typu zdarzeniach. Zwłaszcza takich, w których nie była wzywana policja. Przykładowo, jeśli dojdzie do jakiegoś wypadku w ruchu drogowym, to spisywane oświadczenie na temat przyczyn wypadku również warto poprzeć dokumentacją zdjęciową. Ze złożonego oświadczenia bowiem można się wycofać, a zdjęcia mogą być dowodem niepodważalnym.

Na koniec należy wskazać, że naturalnym jest, iż bezpośrednio po wypadku nie myśli się o zabezpieczaniu dowodów, lecz przede wszystkim o stanie zdrowia. Zwłaszcza jeśli wypadek spowodował poważne obrażenia ciała. Zgodnie jednak z art. 6 k.c. ciężar dowodu w tym zakresie obciąża poszkodowanego, więc wszelkie braki w tym zakresie zawsze będą działały na jego niekorzyść.


VII część cyklu - Prawnik w rodzinie lub miejscu zamieszkania

Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia. Działamy na terenie całego kraju!

 

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 7 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.