+48 690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Opisz swoją sprawę w formularzu lub w mailu albo zadzwoń pod numer: 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Odszkodowanie za potrącenie pieszego

Kolejny raz udało nam się zamknąć w formie ugody, sprawę odszkodowawczą, prowadzoną w imieniu osoby poszkodowanej w wyniku potrącenia na pasach w Krakowie. W toku prowadzonych działań odszkodowawczych udało się nam uzyskać dla potrąconego pieszego zadośćuczynienie i odszkodowanie za potrącenie na pasach w łącznej wysokości 50.000 zł. Jest to już druga w ostatnim czasie, niemal identyczna sprawa, w której uzyskaliśmy dla osoby pieszej kwotę 50.000 zł za potrącenie na pasach w Krakowie. Opis wcześniej sprawy można przeczytać w artykule: Odszkodowanie w kwocie 50.000 zł dla pieszej potrąconej w Krakowie przez samochód.


Chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za potrącenie pieszego?

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!


Odszkodowanie za potrącenie pieszego na pasach w Krakowie - opis naszej sprawy

Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych w Krakowie w 2022r.

Do zdarzenia doszło w Krakowie na skrzyżowaniu ul. Kocmyrzowskiej z ul. Poległych w Krzesławicach. Kierujący pojazdem osobowym marki Opel Insignia, jadąc ul. Kocmyrzowską od strony  ul. Bulwarowej w kierunku ul. Architektów wjechał na skrzyżowanie z ul. Poległych w Krzesławicach w chwili gdy sygnalizator dla jego kierunku ruchu wyświetlał sygnał koloru zielonego. Wykonując skręt w lewo, kierowca nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego potrącił pieszego, który przechodził na zielonym świetle, ze strony prawej na lewą, patrząc w kierunku ruchu pojazdu. W wyniku zdarzenia poszkodowany pieszy doznał obrażeń ciała, takich jak: uraz głowy i twarzoczaszki z ranami tłuczonymi brody i nosa, złamanie trójkostkowe lewego podudzia, złamanie kłykcia bocznego lewej kości i piszczelowej, złamanie lewej rzepki oraz stłuczenie wątroby z pod torebkowym krwiakiem.

Złamania nogi wymagały zabiegu operacyjnego. W trakcie pobytu na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu, wykonano zabieg operacyjny w postaci: otwartego nastawienia złamania stawu skokowego lewego, stabilizacji mnogich złamań podudzia lewego (zespolenie kości strzałkowej - płyta, zespolenie kostki przyśrodkowej - 2 śruby,2 śruby więzozrsotowe oraz miniinwazyjnego zespolenia złamania kłykcia bocznego kości piszczelowej lewej. Ponadto, w trakcie pobytu na oddziale Chirurgii Plastycznej wykonano zabiegi w postaci usunięcia martwicy tkanek miękkich oraz przeszczepu skóry.

Odniesione urazy miały ogromny wpływ na życie Poszkodowanego. Wiązały się dla niego nie tylko z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, ale również z długotrwałym bólem, leczeniem, wytrąceniem z dotychczasowego rytmu życia oraz szeregiem utrudnień i uciążliwości w życiu prywatnym. Poszkodowany przebywał w szpitalu przez długi okres czasu, a leczenie trwało niemal rok. Po operacji, pozostały też blizny.

Uzyskanie zadośćuczynienia i odszkodowania za potrącenie pieszego na pasach 

Kilka miesięcy po wypadku, Poszkodowany skontaktował się z nami, w celu omówienia możliwości poprowadzenia sprawy o odszkodowane za potrącenie pieszej na pasach. Kancelaria dokonała bezpłatnej analizy sprawy i przedstawiła propozycję jej poprowadzenia. Propozycja ta została zaakceptowana, w związku z czym podpisaliśmy umowę o dochodzenie roszczeń i na podstawie udzielonego nam pełnomocnictwa rozpoczęliśmy działania w sprawie. 

Ubezpieczyciel pojazdu, tj. STU ERGO HESTIA przyjął zgłoszenie szkody, a następnie uznał swoją częściową odpowiedzialność, przyznając na rzecz Poszkodowanego kwotę bezsporną w wysokości 10.000 zł. Z wypłatą dalszych świadczeń wstrzymano się do momentu potwierdzenia odpowiedzialności, w oparciu o akta sprawy karnej. Po okresie oczekiwania, w listopadzie 2022r. zakład ubezpieczeń wydał decyzję główną, przyznając na rzecz Poszkodowanego dodatkowo kwotę łączną kwotę 19.036,12 zł. Jednocześnie zakład ubezpieczeń zaproponował zawarcie ugody na kwotę 35.000 zł łącznie.

Negocjacje ugodowe z zakładem ubezpieczeń w sprawie o odszkodowanie za potracenie pieszego

Podjęliśmy negocjacje ugodowe, w trakcie których wskazano, że w wyniku wypadku Poszkodowany odniósł bardzo poważne obrażenia ciała, które wiązały się nie tylko z bólem i cierpieniem, ale też długotrwałym wykluczeniem Poszkodowanego z życia rodzinnego, oraz trwałym wykluczeniem z życia towarzyskiego i wszelkich aktywności fizycznych. Poszkodowany do dzisiaj odczuwa skutki wypadku. Uszkodzenia nogi są tak rozległe, że ich efekty zostaną z Poszkodowanym do końca życia. Nigdy nie wróci on do sprawności choćby zbliżonej do tej, którą miał przed wypadkiem. Na nodze pozostały też duże blizny.. Na podstawie powyższych argumentów podjęto negocjacje, które ostatecznie doprowadziły do zawarcia ugody na łączną kwotę 50.000 zł. Wynegocjowano więc kwotę niemal dwukrotnie wyższą niż kwota przyznana w decyzji zakładu ubezpieczeń.

Pomożemy uzyskać odszkodowanie za potrącenie pieszego

Chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za potrącenie pieszego?

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 8 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.