690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Formularz chwilowo niedostępny!

Formularz chwilowo niedostępny! Opisz sprawę w mailu lub przez WhatsApp albo: zadzwoń
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Odszkodowanie za wypadek na motorze

Opis sprawy, jaką prowadziliśmy w zakresie szkody osobowej, dla osoby, która została poszkodowana w wypadku drogowym, w trakcie jazdy jako kierowca motoroweru. W wyniku ugody zawartej z STU ERGO HESTIA poszkodowany motorowerzysta otrzymał świadczenia odszkodowawcze w łącznej kwocie 80.000,00 zł.


Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek na motocyklu lub motorowerze:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!


Wysokie odszkodowanie za wypadek na motorowerze - ugoda z ERGO HESTIA (opis naszej sprawy)

80.000 zł zadośćuczynienia i odszkodowania za potrącenie motorowerzysty przez samochód

W 2021r., na DK 7 doszło do zdarzenia drogowego, podczas którego nasz klient, jadąc motorowerem marki Zipp Quantum, został najechany od tyłu przez inny pojazd mechaniczny, przez co upadł na jezdnię i doznał obrażeń ciała. Zdarzenie miało miejsce ok. godziny 22:30. Poszkodowany wracał z zakładu pracy, do swojego domu. Miał założony kask bezpieczeństwa oraz kamizelkę odblaskową, a motorower miał działające wszystkie niezbędne światła. Jadąc przez DK 7, na prostej drodze, Poszkodowany nagle i niespodziewanie został uderzony od tyłu przez samochód osobowy. Kierujący tym pojazdem nie zachował należytej ostrożności podczas jazdy na wprost, nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go motoroweru i uderzył prawą stroną swojego pojazdu w tył motoroweru. W wyniku uderzenia kierujący motorowerem uderzył o szybę czołową pojazdu samochodu, a następnie został odrzucony do pobliskiego rowu melioracyjnego. Wskutek uderzenia i upadku Poszkodowany doznał poważnych obrażeń ciała. Po upadku stracił przytomność, którą odzyskał dopiero w szpitalu. Na miejsce zdarzenia zostało wezwane pogotowie oraz policja.

Karetka zabrała Poszkodowanego na SOR pobliskiego szpitala. Badania wykonane w szpitalu wykazały następujące obrażenia ciała: urazowe uszkodzenie śledziony z krwawieniem do jamy otrzewnej, stłuczenie wątroby, stłuczenie klatki piersiowej wraz ze stłuczeniem płuc, stłuczenie nerki prawej, złamanie żebra XII po stronie lewej, złamanie górnej blaszki granicznej Th9, złamanie wyrostka kolczystego Th8, złamanie lewych wyrostków poprzecznych L1, L2 i L3, złamanie kostki bocznej prawej. Poszkodowany został przekazany na oddział chirurgii, gdzie wykonano splenektomię i drenaż otrzewnej. Następnie wdrożono leczenie zachowawcze. Kończynę dolną usztywniono w szynie gipsowej, a kręgosłup w wysokiej sznurówce lędźwiowej. Poszkodowany przebywał w szpitalu przez ponad tydzień, kiedy to został wypisany do domu z zaleceniem dalszego leczenia w Poradniach. Dalsze leczenie trwało niemal 2 lata.

Po wypadku Poszkodowany przebywał w domu rodzinnym, a opieką zajmowała się żona oraz córka. Poszkodowany wymagał pełnej opieki, w szczególności przez pierwsze tygodnie. Przez uszkodzenia kręgosłupa był całkowicie przywiązany do łóżka. Wypadek wpłynął negatywnie na całokształt planów i aktywności Poszkodowanego.

Odszkodowanie z wypadek na motorowerze – podstawa prawna

Kancelaria Effect podjęła się reprezentacji w sprawie o uzyskanie należnego odszkodowania i zadośćuczynienia za wypadek na motorowerze. Ustaliśmy zakład ubezpieczeń, w którym sprawca wypadku miał wykupiona polisę OC, a następnie zgłosiliśmy roszczenie o wypłatę zadośćuczynienia i odszkodowania, powołując się na art. 436 § 2 k.k, w zw. z art. 445 § 1 k.c. w zw. z art. 444 § 1 k.c..

Zgodnie z art. 436 § 2 k.c., w przypadku zderzenia się dwóch pojazdów mechanicznych, odpowiedzialność posiadaczy samoistnych kształtuje się w oparciu o zasadę winy, a więc na podstawie art. 415 k.c.. Skutkuje to odpowiedzialnością cywilną osoby, której zawinione zachowanie stanowi przyczynę powstania szkody.  

Podstawą żądania z art. 445 § 1 k.c. jest doznana krzywda niemajątkowa w postaci ujemnych przeżyć związanych z cierpieniami psychicznymi i fizycznymi pokrzywdzonego, wynikająca z naruszenia dóbr osobistych wskazanych w tym przepisie. W realiach przedmiotowej sprawy nie budziło wątpliwości, iż cierpienie fizyczne, jak i psychiczne miało bardzo duży rozmiar. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności sprawy czas, tj.: brak winy,  trwałość skutków wypadku, przebytą operację, blizny na ciele, długotrwały czas leczenia, pobyty w szpitalach, wyłączenie przez długi okres czasu z normalnego toku życia,  niemożność wykonywania wielu czynności fizycznych, w tym również potrzebnych w pracy zarobkowej, frustrację z powodu ograniczenia partycypacji w życiu towarzyskim, prywatnym, rodzinnym, przesłanki do zapłaty zadośćuczynienia zostały spełnione.

Podstawę prawną roszczenia w zakresie odszkodowania stanowił natomiast przepis art. 444 § 1 KC, zgodnie z którym w razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty.

Ugoda z STU Ergo Hestia w sprawie odszkodowania za wypadek na motorowerze

Zakład ubezpieczeń, tj. STU ERGO HESTIA, przyjął sprawę i wszczął postępowanie likwidacyjne. Postępowanie to przeciągało się z uwagi na toczące się równolegle postępowanie karne. Po kilku miesiącach zakład ubezpieczeń przyjął częściowo odpowiedzialność za zdarzenie, przyznając kwotę 38.216,31 zł, którą jednak pomniejszono z uwagi na rzekome przyczynienie się Poszkodowanego do powstania szkody. Zgłosiliśmy reklamację od tej decyzji, po której zakład ubezpieczeń zweryfikował swoje stanowisko w zakresie przyczynienia i wypłacił całą przyznaną uprzednio kwotę oraz zaproponował ugodę w kwocie 45.000 zł. Z uwagi na to, że leczenie było w toku, nie podjęliśmy negocjacji ugodowych. Po tej decyzji, postępowanie zostało czasowo zawieszone, a po zakończeniu leczenia złożyliśmy ponowną reklamację wraz z dodatkową dokumentacją. Zakład ubezpieczeń zweryfikował swoje stanowisko w zakresie kwoty należnych świadczeń i przyznał dodatkowo 10.816,77 zł. Ubezpieczyciel po raz kolejny zaproponował zawarcie ugody, tym razem proponując kwotę 70.000 zł, a więc 25.000 zł więcej niż poprzednio. Podjęliśmy negocjacje, w wyniku których ostatecznie doszło do zawarcia ugody w kwocie 80.000 zł.

Miałeś wypadek na motocyklu lub motorowerze? Skontaktuj się z nami!

Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek na motocyklu lub motorowerze:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!

 

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 6 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.