690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Opisz swoją sprawę w formularzu lub w mailu albo zadzwoń pod numer: 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Odszkodowanie za wypadek w autobusie

Jesteśmy z Krakowa, lecz skutecznie prowadzimy sprawy odszkodowawcze na terenie całego kraju. Przykładem tego jest sprawa o odszkodowanie, którą prowadziliśmy dla Poszkodowanej pasażerki autobusu komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Sprawa o odszkodowanie za wypadek w autobusie MPK Wrocław zakończyła się satysfakcjonującą ugodą z zakładem ubezpieczeń.


Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek w autobusie:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia. Działamy na terenie całego kraju!


Odszkodowanie za wypadek (upadek) w autobusie MPK Wrocław  - opis naszej sprawy

Upadek pasażerki w autobusie MPK Wrocław, na skutek gwałtownego hamowania pojazdu

W marcu 2023 roku, w jednym z autobusu MPK we Wrocławiu doszło do wypadku, w którym ucierpiała nasza Klientka. Poszkodowana wsiadła do autobusu linii 132 na przystanku ul. Kasprowicza, jadąc w kierunku Oporowa. Planowy odjazd autobusu z tego przystanku był zaplanowany na godzinę 6:56.Podczas dojeżdżania do przystanku przy ul. Młodych Techników, Poszkodowana stała, trzymając się poręczy i oczekiwała na zatrzymanie autobusu, na którym miała wysiąść. Nagle usłyszała syrenę karetki, w wyniku czego kierowca autobusu gwałtownie zahamował. Niestety, Poszkodowana nie była w stanie przytrzymać się uchwytu i upadła na podłogę, uderzając się o różne elementy autobusu, głównie w żebra. Kierowca, widząc to, zaproponował wezwanie karetki, ale Poszkodowana stwierdziła, że chyba nic jej się nie stało i poszła dalej do pracy. Niestety, po dwóch godzinach bóle w żebrach nasiliły się, a trudności z oddychaniem stawały się coraz większe. W pracy zgłosiła fakt wypadku, który miał miejsce w drodze do pracy. Poszkodowana zadzwoniła po swojego męża, a następnie razem pojechali na SOR przy ul. Kamieńskiego. W szpitalu stwierdzono złamanie żeber i odmę opłucnową. W związku z tym zostawiono ją w szpitalu na okres 2 dni, od 7 marca 2023 roku do 9 marca 2023 roku. Dalsze leczenie trwało 2 miesiące

Odszkodowanie za wypadek pasażerki w autobusie MPK Wrocław

Już w dniu zdarzenia mąż Poszkodowanej skontaktował się z Kancelarią Effect, w celu analizy sprawy. Poradziliśmy, aby niezwłocznie złożyć wniosek o zabezpieczenia nagrań z autobusu. Następnie podpisaliśmy umowę, a szkoda została zgłoszona do MPK Wrocław, które następnie przekierowało ją do swojego ubezpieczyciela. Zakład ubezpieczeń przyjął sprawę i wszczął likwidację szkody.

Zgłaszając roszczenie, wskazaliśmy, że  odpowiedzialność kierowcy autobusu względem przewożonych pasażerów kształtuje się w oparciu o kodeksową zasadę ryzyka (art. 436. § 1 k.c.). Poszkodowany pasażer może więc dochodzić odszkodowania, nawet jeśli kierowca nie ponosi winy za wypadek. Odpowiedzialność wyłączają jedynie trzy przesłanki egzoneracyjne: siła wyższa, wyłączna wina osoby trzeciej oraz wyłączna wina poszkodowanego. Żadna z tych przesłanek nie wystąpiła w realiach przedmiotowej sprawy.

W toku postępowania likwidacyjnego zakład ubezpieczeń przyjął odpowiedzialność za skutki zdarzenia, a następnie przyznał na rzecz Poszkodowanej kwotę 9.773,68 zł,  tytułem zadośćuczynienia i odszkodowania za wypadek w autobusie. Kwota ta nie była satysfakcjonująca, więc podjęliśmy dalsze negocjacje. Postępowanie w sprawie zakończyło się zawarciem ugody, na mocy której Poszkodowana otrzymała łącznie 13.500 zł zadośćuczynienia i odszkodowania za wypadek w autobusie MPK Wrocław.


Miałeś wypadek w autobusie? Sprawdź jak możemy Ci pomóc!

Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usług Kancelarii Effect w zakresie uzyskania odszkodowania za wypadek w autobusie, prosimy o kontakt z nami:

 • telefonicznie, pod numerem: 690 453 226
 • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • poprzez formularz kontaktowy 24/7

Bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Zapraszamy do współpracy.

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 7 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.