690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Formularz chwilowo niedostępny!

Formularz chwilowo niedostępny! Opisz sprawę w mailu lub przez WhatsApp albo: zadzwoń
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Odszkodowanie za potrącenie pieszego

Wbrew pozorom potrącenie pieszego na drodze dla pieszych i chodniku, wcale nie należy do rzadkości. Jedną z głównych przyczyn takich zdarzeń jest nadmierna prędkość pojazdu i wypadnięcie z jezdni na drogę dla pieszych. Takie zdarzenia są bardzo niebezpieczne, bo zwykle osoba potrącona jest całkowicie zaskoczona i nie jest w stanie podjąć jakichkolwiek manewr obronnych. Przykładem takiej sprawy jest postępowanie o odszkodowanie za potrącenie na chodniku, jakie prowadziliśmy w imieniu ciężarnej pieszej, która została potrącona w trakcie oczekiwania przed przejściem dla pieszych na zielone światło.


Chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za potrącenie pieszego?

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia. Działamy na terenie całego kraju!


Odszkodowanie dla ciężarnej pieszej potrąconej na chodniku przez samochód osobowy - opis naszej sprawy

Potrącenie pieszej oczekującej na możliwość przejścia przez jezdnię na światłach

Do wypadku doszło w maju 2022. Samochód potrącił poszkodowaną, gdy znajdowała się na chodniku, bezpośrednio przy przejściu dla pieszych. Kierująca pojazdem poruszała się droga główną. W pewnym momencie dostrzegła stojący przed przejściem dla pieszych inny pojazd osobowy Nie chcąc uderzyć w tył tego auta, wjechała na chodnik. Tam potrąciła poszkodowaną, która w chwili potrącenia była w 7 miesiącu ciąży. Całe zdarzenia nagrała kamera, w jednym z przejeżdżających obok samochodów. W wyniku uderzenia poszkodowaną wybiło do góry i odrzuciło na znaczną odległość. Od razu po potrąceniu zbiegli się świadkowie zdarzenia, którzy zadzwonili po karetkę pogotowia oraz po policję. Wśród świadków był też jakiś lekarz, który uspokajał poszkodowaną, że dziecko się rusza. Karetka pogotowia przyjechała po ok 20-30 minutach i poszkodowana została przewieziona do szpitala. 

Poszkodowana w wyniku wypadku doznała urazu nogi, ale pobyt w szpitalu trwał aż 7 tygodni ze względu nie na stan zdrowia Poszkodowanej, ale również obawy o stan zdrowia jej dziecka i przedwczesny pobyt. Poszkodowana przebywała w szpitalu aż do dnia porodu. Przez czas pobytu w szpitalu do poszkodowanej przychodzili ortopedzi oraz rehabilitanci i fizjoterapeuci, z którymi ćwiczyła. Podczas pobytu w szpitalu poszkodowana chodziła w ortezie i o kulach 6 tygodni, aż do czasu zrośnięcia kości. Po 6 tygodniach, w dniu ściągnięcia ortezy poszkodowana miała wykonane cesarskie cięcie (w 38 tygodniu ciąży). Z uwagi na stan poszkodowanej nie było możliwości, by urodziła naturalnie. Przy wypisie dostała zalecenia od fizjoterapeuty jak ćwiczyć i rehabilitować nogę w domu oraz skierowanie do poradni ortopedycznej. Po okresie połogu była na konsultacji w poradni ortopedycznej, gdzie dostała skierowanie na rehabilitację. Dalsze leczenie trwało 3 miesiące.

Dochodzenia odszkodowania za potrącenie na chodniku

Po zakończeniu leczenia poszkodowana skontaktowała się z nami, w celu omówienia możliwości poprowadzenia sprawy o odszkodowanie za potrącenie na chodniku. Kancelaria dokonała bezpłatnej analizy sprawy i przedstawiła propozycję jej poprowadzenia. Propozycja ta została zaakceptowana, w związku z czym podpisaliśmy umowę o dochodzenie roszczeń i na podstawie udzielonego nam pełnomocnictwa rozpoczęliśmy działania w sprawie. Działania ta w pierwszej kolejności ukierunkowane były na pozyskanie pełnej dokumentacji medycznej oraz dokumentacji ze sprawy karnej. Ustaliliśmy zakład ubezpieczeń, w który pojazd sprawcy wypadku miał wykupione ubezpieczenie OC, a następnie złożyliśmy roszczenie o wypłatę zadośćuczynienia i odszkodowania dla potrąconej pieszej.

Ubezpieczyciel pojazdu, tj. AGRO TUW, przyjął zgłoszenie szkody, a następnie uznał swoją odpowiedzialność, przyznając na rzecz poszkodowanej kwotę w wysokości 8.000 zł. Kwota ta nie była adekwatna do szkody, w związku z czym złożyliśmy reklamację. W reklamacji wskazano, że wyniku wypadku z dnia poszkodowana odniosła nie tylko obrażenia ciała w zakresie uszkodzenia nogi, ale także obrażenia, które realnie zagrażały życiu jej samej oraz jej dziecka. Poszkodowana przebywała w szpitalu aż 7 tygodni, a przez pierwsze dwa dni jej życie było bezpośrednio zagrożone. W toku dalszego leczenia okazało się, że jej ciąża musiała się zakończyć poprzez cięcie cesarskie. Poszkodowana po wyjściu ze szpitala dalej mierzyła się z bólem nogi. Ból ten utrudniał funkcjonowanie związane z opieką nad niemowlęciem oraz codziennymi obowiązkami jak sprzątanie, robienie zakupów, dźwiganie i przenoszenie różnych rzeczy. Z powodu doznanego urazu Poszkodowana nie mogła uprawiać sportu, a przed wypadkiem, nawet będąc w ciąży, była aktywna fizycznie i ćwiczyła aerobik. Przed ciążą jeździła na rolkach i biegała, a czasem chodziła na siłownię. Jazda na rolkach była czymś, co sprawiało jej ogromną frajdę. W wyniku doznanego wypadku ucierpiał również stan psychiczny Poszkodowanej. Powracały do niej wspomnienia z wypadku i pobytu w szpitalu. Po przebytej traumie czasem pojawiał się paniczny lęk, gdy spacerowała z wózkiem po chodniku. 

Reklamacja została uwzględniona, a na rzecz poszkodowanej przyznano 29.336,88 zł.

Negocjacje ugodowe z zakładem ubezpieczeń w sprawie o odszkodowanie za potracenie pieszej

Po uwzględnieniu reklamacji podjęliśmy negocjacje ugodowe, w trakcie których wskazano, że poszkodowana odniosła w wypadku bardzo poważne obrażenia ciała, które wiązały się nie tylko z bólem i cierpieniem, ale też długotrwałym wykluczeniem poszkodowanej z życia rodzinnego, towarzyskiego i wszelkich aktywności fizycznych. Negocjacje ostatecznie doprowadziły do zawarcia ugody na łączną kwotę 46.000 zł. Wynegocjowano więc kwotę niemal 6-krotnie wyższą niż kwota przyznana w pierwszej decyzji zakładu ubezpieczeń.

Pomożemy uzyskać odszkodowanie za potrącenie pieszego na chodniku

Chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za potrącenie pieszego na chodniku?

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia. Działamy na terenie całego kraju!

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 5 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.