690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Formularz chwilowo niedostępny!

Formularz chwilowo niedostępny! Opisz sprawę w mailu lub przez WhatsApp albo: zadzwoń
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Odszkodowanie za wypadek na motorze

Opis sprawy, jaką prowadziliśmy w zakresie szkody osobowej, dla motocyklisty, który  brał udział w zdarzeniu drogowym, spowodowanym przez kierowcę samochodu osobowego. W wyniku ugody zawartej z GENERALI TU S.A. poszkodowany otrzymał świadczenia odszkodowawcze w łącznej kwocie 62.000 zł tytułem zadośćuczynienie i odszkodowania za wypadek motocyklowy.


Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek na motocyklu:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia. Działamy na terenie całego kraju.


Odszkodowanie za złamanie ręki w wypadku motocyklowym - ugoda z GENERALI (opis naszej sprawy)

Wypadek motocyklowy w postaci kolizji z samochodem

W sierpniu 2022r., jadąc do pracy motocyklem, nasz klient uległ wypadkowi podczas kolizji drogowej z samochodem osobowym. Kierowca tego samochodu wymusił pierwszeństwo przed motocyklistom, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja, która sporządziła notatkę w sprawie oraz stwierdziła winę kierowcy samochodu. Przyjechała również karetka pogotowia i nią Poszkodowany trafił na SOR pobliskiego szpitala. W szpitalu wykonano badania i stwierdzono mnogie złamania przedramienia: złamanie dalszego odcinka kości promieniowej lewej oraz złamania wyrostka rylcowego kości łokciowej lewej. Obrażenia zakwalifikowano do leczenia operacyjnego. Wykonano otwartą repozycję i zespolenie złamania dalszego odcinka kości promieniowej lewej płytką APTUS i śrubami. Następnie wdrożono leczenie zachowawcze. Kończynę usztywniono i wypisano poszkodowanego do domu, z zaleceniem dalszego leczenia w poradniach. Dalsze leczenie trwało ponad pół roku. Postępowanie Karne w sprawie wypadku trwało do grudnia 2022r., kiedy to wydano wyrok warunkowo umarzający postepowanie wzglądem sprawcy wypadku.

Zgłoszenie roszczenia o zapłatę zadośćuczynienia i odszkodowania za potrącenie motocyklisty przez samochód

Kancelaria Effect podjęła się reprezentacji w sprawie o uzyskanie należnego odszkodowania i zadośćuczynienia za wypadek motocyklowy. Ustaliśmy zakład ubezpieczeń, w którym sprawca wypadku miał wykupiona polisę OC, a następnie zgłosiliśmy roszczenie o wypłatę zadośćuczynienia i odszkodowania, powołując się na art. 436 § 2 k.k, w zw. z art. 445 § 1 k.c. w zw. z art. 444 § 1 k.c..

Zgodnie z art. 436 § 2 k.c., w przypadku zderzenia się dwóch pojazdów mechanicznych, odpowiedzialność posiadaczy samoistnych kształtuje się w oparciu o zasadę winy, a więc na podstawie art. 415 k.c.. Skutkuje to odpowiedzialnością cywilną osoby, której zawinione zachowanie stanowi przyczynę powstania szkody.  

Podstawą żądania z art. 445 § 1 k.c. jest doznana krzywda niemajątkowa w postaci ujemnych przeżyć związanych z cierpieniami psychicznymi i fizycznymi pokrzywdzonego, wynikająca z naruszenia dóbr osobistych wskazanych w tym przepisie. W realiach przedmiotowej sprawy nie budziło wątpliwości, iż cierpienie fizyczne, jak i psychiczne miało bardzo duży rozmiar. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności sprawy czas, tj.: brak winy,  trwałość skutków wypadku, przebytą operację, blizny na ciele, długotrwały czas leczenia, pobyty w szpitalach, wyłączenie przez długi okres czasu z normalnego toku życia,  niemożność wykonywania wielu czynności fizycznych, w tym również potrzebnych w pracy zarobkowej, frustrację z powodu ograniczenia partycypacji w życiu towarzyskim, prywatnym, rodzinnym, przesłanki do zapłaty zadośćuczynienia zostały spełnione.

Podstawę prawną roszczenia w zakresie odszkodowania stanowił natomiast przepis art. 444 § 1 KC, zgodnie z którym w razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty.

Ugoda z GENERALI w sprawie odszkodowania za wypadek na motocyklu

Zakład ubezpieczeń, tj. GENERALI TU S.A., przyjął sprawę i wszczął postępowanie likwidacyjne. W pierwszej kolejności przyznano kwotę bezsporną w wysokości 5.500 zł. Zakład ubezpieczeń potwierdził swoją odpowiedzialność, ale by wydać ostateczne stanowisko potrzebne było sporządzenie opinii z naocznej  komisji lekarskiej. Po przeprowadzeniu tej komisji dokonano dopłaty na rzecz Poszkodowanego kwoty 36.800,21 zł. Po tej decyzji złożyliśmy reklamację wraz z dodatkową dokumentacją. Ubezpieczyciel zaproponował zawarcie ugody, proponując w tym celu dopłatę kwoty 5.000 zł. Podjęliśmy negocjacje, w wyniku których ostatecznie doszło do zawarcia ugody, poprzez dopłatę 20.000zł, a całość  przyznanych roszczeń wyniosła ok 62.000 zł.

Miałeś wypadek na motocyklu? Skontaktuj się z nami!

Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek na motocyklu:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość uzyskania odszkodowania za wypadek. Zapraszamy do współpracy

 

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 4 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.