690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Formularz chwilowo niedostępny!

Formularz chwilowo niedostępny! Opisz sprawę w mailu lub przez WhatsApp albo: zadzwoń
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Odszkodowanie za wypadek na hulajnodze elektrycznej

Wypadki z udziałem osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych zdarzają się w ostatnim czasie niewiele rzadziej niż wypadki z udziałem rowerzystów. Nasza kancelaria pomaga uzyskać odszkodowanie dla osób, które jadąc na hulajnodze elektrycznej, zostały potrącone przez samochód lub inny pojazd mechaniczny. Przykładem takiego postępowania jest sprawa, w której udało nam się uzyskać zadośćuczynienie i odszkodowanie za wypadek na hulajnodze elektrycznej dla osoby potrąconej przez samochód, który nie ustąpił jej pierwszeństwa wyjeżdżając z drogi podporządkowanej.


Chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek na hulajnodze elektrycznej ?

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!


Odszkodowanie za potrącenie na hulajnodze elektrycznej - opis naszej sprawy

Potrącenie osoby jadącej na hulajnodze elektrycznej ścieżką rowerową

W marcu 2023 nasz klient jechał hulajnogą elektryczną, ścieżką dla rowerów, z pracy do domu. Kierujący pojazdem osobowym, wykonując manewr włączania się do ruchu wyjeżdżając ze strefy ruchu, nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił Poszkodowanemu pierwszeństwa przejazdu, na skutek czego potrącił go, powodując upadek na ulicę. Nieznani świadkowie wezwali karetkę pogotowia oraz policję. Po około 5 minutach leżenia na ulicy, świadkowie przenieśli Poszkodowanego na chodnik koło miejsca zdarzenia i tam wyczekiwali na przyjazd karetki. Podczas badania Poszkodowanego w karetce, policjant poprosił go do siebie i przy nim sprawdził jego hulajnogę, jadąc na niej – sprawdzał hamulce i oświetlenie. Policja na miejscu uznała winę kierowcy pojazdu osobowego i ukarała go mandatem. Kilkanaście minut po wypadku Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. W skutek wypadku doznał zwichnięcia skręcenia i naderwania stawów i więzadeł obręczy barkowej lewej. Jego ręka została unieruchomiona za pomocą chusty trójkątnej. Przeprowadzono badanie rentgenowskie stawu barkowego, a także wydano zwolnienie lekarskie. Podczas kontroli w poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej stwierdzono, że bark, który został uszkodzony w wyniku wypadku, wymaga operacji. Wykonano zabieg operacyjny, tj.: artroskopia barku lewego - repozycja i stabilizacja stawu barkowo-obojczykowego z zastosowaniem implantu acute AC joint Biomet; Szycie torebki stawowej stawu AC przy użyciu kotwicy iconix 1,4 mm Stryker. Dalsze leczenie trwało 3 miesiące

Uzyskanie zadośćuczynienia i odszkodowania za potrącenie na hulajnodze elektrycznej

Jeszcze w trakcie leczenia, Poszkodowany skontaktował się z nami, w celu  poprowadzenia sprawy o odszkodowanie za wypadek na hulajnodze. Następnie na podstawie udzielonego nam pełnomocnictwa rozpoczęliśmy działania w sprawie. Zgłosiliśmy sprawę do zakładu ubezpieczeń, powołując się na właściwe przepisy Kodeksu Cywilnego i Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Udało nam się wykazać, że kierowca ponosi całkowitą winę za zdarzenie. Zakład ubezpieczeń przyjął odpowiedzialność i przyznał na rzecz Poszkodowanego zadośćuczynienie i odszkodowanie za wypadek na hulajnodze elektrycznej w wysokości ponad 16.000 zł. Kwota ta została uznana jako nieadekwatna, w związku z czym Kancelaria Effect wniosła reklamację od decyzji. Po rozpatrzeniu reklamacji, zakład ubezpieczeń zaproponował zawarcie ugody, poprzez dopłatę kwoty 3.000, jednak kwota ta nie była satysfakcjonująca. W toku dalszych negocjacji podniesiono propozycję do kwoty 6.000 zł, ale ta kwota również nie została zaakceptowana, a sprawę skierowano sprawę do sądu.

Sprawa sądowa o odszkodowania za potrącenie na hulajnodze elektrycznej

Po złożeniu pozwu, pełnomocnik zakładu ubezpieczeń ponownie zaproponował zawarcie ugody w sprawie o odszkodowanie za potrącenie na hulajnodze. Jego propozycja była jednak niższa, niż ta, którą przedstawiono wcześniej w postępowaniu likwidacyjnym i została od razu odrzucona. Podobnie jak kolejna złożona propozycja, tj. dopłata 7.000 zł. Gdy już wydawało się, że nie ma szans na dojście do porozumienia i będzie trzeba oczekiwać na wyrok, zakład ubezpieczeń zaproponował kwotę 14.000 zł i zwrot całości kosztów procesu. Propozycja ta została zaakceptowana, a biorąc pod uwagę, że zakład ubezpieczeń w postępowaniu polubownym przyznał na rzecz Poszkodowanego kwotę ponad 16.000 zł, łączna kwota świadczeń po wypadku na hulajnodze elektrycznej przekroczyła 30.000 zł. Skierowanie sprawy do sądu spowodowało natomiast, że ugoda opiewała na niemal 5-krotnie wyższą kwotę niż pierwsza propozycja ugodowa zakładu ubezpieczeń. 

Pomożemy uzyskać odszkodowanie za potrącenie na hulajnodze elektrycznej

Chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek na hulajnodze elektrycznej ?

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 6 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.