690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Formularz chwilowo niedostępny!

Formularz chwilowo niedostępny! Opisz sprawę w mailu lub przez WhatsApp albo: zadzwoń
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Pieszy potrącony na pasach uzyskał dzięki nam wysokie odszkodowanie

Opis sprawy, w której uzyskaliśmy aż 80.000 zł zadośćuczynienia i odszkodowania dla pieszego, potrąconego przez pojazd mechaniczny, na jednym z przejść dla pieszych w Warszawie. W wyniku tego potrącenia poszkodowany pieszy doznał złamania obu nóg. Postępowanie o wypłatę świadczeń odszkodowawczych dla potrąconego pieszego trwało ponad 1,5 roku, ale ostatecznie zakończyło się ugodą z zakładem ubezpieczeń, skutkującą wypłatą odpowiednio wysokich świadczeń.


 Chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za potrącenie pieszego?

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju.


Odszkodowanie dla pieszego potrąconego na pasach w Warszawie - opis naszej sprawy

Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych w Warszawie

We wrześniu 2021r. Warszawie doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego obrażeń ciała doznał nasz klient. Poszkodowany, wracając z pracy i przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych, został potrącony przez samochód osobowy. Kierujący tym pojazdem, zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zachował należytej ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się już poza połową przejścia i doprowadził do jego potrącenia. Do potrącenia doszło od prawej strony, patrząc z perspektywy pieszego. Poszkodowany, odbijając się od maski, poleciał na środkową część jezdni. Gdy spróbował wstać, poczuł niesamowity ból nóg. Położył się na jezdni w pozycji bocznej. Na miejsce zdarzenia została wezwana Policja i Pogotowie Ratunkowe. Z powodu opadów deszczu Poszkodowany leżał aż do przybycia karetki w kałuży w mokrych ubraniach. Ktoś ze świadków przykrył go folia termiczną i podłożył coś pod głowę. Dodatkowo jedna z osób rozłożyła parasolkę. Po pojawieniu się karetki Poszkodowany został do niej przeniesiony i udzielono mu pierwszej pomocy. Następnie pojawiła się policja, która spisała wstępne zeznania. Karetka zawiozła Poszkodowanego do szpitala.

Leczenie skutków potrącenia przez samochód

Po przywiezieniu na SOR Poszkodowany został poddany badaniom RTG i TK.  Badania te wykazały mnogie złamania podudzia, tj. złamanie kłykcia obocznego piszczeli prawej, wieloodłamowe złamanie dalszej nasady i przynasady podudzia lewego. Oba załamania zakwalifikowano do leczenia operacyjnego. Następnie wdrożono leczenie zachowawcze. Lewa noga została unieruchomiona w gipsie a na prawej był jedynie opatrunek. Funkcjonowanie w domu po wyjściu ze szpitala było bardzo utrudnione. Po powrocie do domu Poszkodowany musiał wynająć specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne oraz wózek toaletowy. Dalsze leczenie kontynuował w poradniach.

Odszkodowanie dla pieszego za złamanie obu nóg w wyniku potrącenia przez samochód

Jeszcze w trakcie leczenia leczenia, Poszkodowany skontaktował się z Kancelarią Effect, w celu analizy możliwości domagania się odszkodowania i zadośćuczynienia za krzywdę doznaną w wyniku potrącenia przez samochód. Kancelaria podjęła się prowadzenia sprawy, a wszelkie formalności zostały załatwione zdalnie.

Po uzyskaniu odpowiedniej dokumentacji z placówek medycznych i organów ścigania, Kancelaria złożyła roszczenie o wypłatę zadośćuczynienia i odszkodowania za potrącenie pieszego. Ubezpieczyciel pojazdu, tj. PZU S.A., przyjął odpowiedzialność za zdarzenie i wypłacił na rzecz poszkodowanego pieszego pieszej świadczenia w łącznej wysokości niecałych 17.000,00 zł. Przyznana kwota była rażąco zaniżona, w związku z czym została złożona reklamacja od decyzji zakładu ubezpieczeń. Po tej reklamacji ubezpieczyciel zaproponował ugodę, ale jej kwota nie była satysfakcjonująca. Z uwagi na to, że leczenie było w toku, w porozumieniu z klientem podjęliśmy decyzję o zawieszeniu postepowania do momentu zakończenia leczenia. Po jego zakończeniu ponownie pozyskaliśmy dokumentację medyczną, a także dokumenty kosztowe. Przesłaliśmy je do ubezpieczyciela wraz ze stosownym pismem reklamacyjnym. Po otrzymaniu tych dokumentów PZU przyznało dodatkowo ponad 23.000 zł. Po tej decyzji podjęto końcowe negocjacje ugodowe, w wyniku których Poszkodowany otrzymał łącznie 80.000,00 zł. Całe postępowanie o wypłatę odszkodowania i zadośćuczynienia dla potrąconego pieszego trwało ponad 1,5 roku, ale ostatecznie zakończyło się wypłatą odpowiednio wysokich świadczeń.

Pomożemy uzyskać odszkodowanie za potrącenie pieszego przez pojazd mechaniczny

Chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za potrącenie pieszego?

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość poprzez WhatsApp

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 7 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.