+48 690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Chcesz dowiedzieć się jak wygląda procedura dochodzenia roszczeń odszkodowawczych za potrącenie pieszego przez samochód? Przeczytaj artykuł: ODSZKODOWANIE ZA POTRĄCENIE PIESZEGO - JAK JE UZYSKAĆ? ?


WYSOKOŚĆ ZADOŚĆUCZYNIENIA I ODSZKODOWANIA ZA POTRĄCENIE PIESZEGO NA PASACH, NA DRODZE, NA CHODNIKU

W naszej pracy często spotykamy się z pytaniami jaka jest wysokość odszkodowania za potrącenie pieszego przez samochód lub też jakie zadośćuczynienie należy się za potrącenie na pasach. Oczywiście odpowiedź na tak zadane pytania jest niemożliwa. W przypadku potrącenia pieszego przez samochód, kwota należnego zadośćuczynienia i odszkodowania zależy od indywidualnych okoliczności sprawy. Nie istnieje tzw. „średnie odszkodowanie po potrąceniu”.


POTRĄCIŁ CIĘ SAMOCHÓD ? POMOŻEMY UZYSKAĆ NAJWYŻSZE ODSZKODOWANIE ZA POTRĄCENIE !

Dochodzenie roszczeń odszkodowawczych za potrącenie pieszego przez samochód, to jedna z głównych specjalizacji Kancelarii Effect. Pomagamy uzyskać odszkodowanie za potrącenie na pasach, potrącenie na zielonym świetle, potrącenie na drodze, potrącenie na poboczu, a nawet na chodniku. W razie zaistnienia jakiegokolwiek wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej należy się z nami skontaktować:

  • telefonicznie, pod numerami: 690 453 226 lub 690 454 238;
  • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  • poprzez FORMULARZ KONTAKTOWY 24/7.

Szybko i bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość uzyskania odszkodowania za potrącenie pieszego. A jeżeli zaufają Państwo naszemu doświadczenu, uzyskamy najwyższe możliwe odszkodowanie i zadośćuczynienie dla osoby potrąconej lub jej najbliższej rodziny.


JAKIE ZADOŚĆUCZYNIENIE NALEŻY SIĘ ZA POTRĄCENIE PIESZEGO NA PASACH?

Wysokość  zadośćuczynienia po potrąceniu przez samochód zależy przede wszystkim od odniesionego w wypadku uszczerbku na zdrowiu. Zadośćuczynienie jest formą jednorazowego świadczenia pieniężnego, mającego na celu złagodzenia cierpień fizycznych i psychicznych poszkodowanego. Czym większa jest więc odniesiona w wypadku krzywda, tym większe można otrzymać zadośćuczynienie. Przykładowo, większe świadczenia przysługiwać będą osobie, która w wyniku potrącenia złamała rękę lub nogę, niż osobie, która doznała jedynie ogólnych potłuczeń ciała.

Kwoty uzyskane tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę mogą się wahać od kilku tysięcy złotych przy mniejszych zdarzeniach, do nawet kilkuset tysięcy złotych, w przypadku bardzo poważnych wypadków, z dużymi konsekwencjami zdrowotnymi (paraliż, utrata kończyny itp.). Tak, jak wspomniano wcześniej, kwota ta jest indywidualna i może być oszacowana dopiero po analizie dokumentacji medycznej, a także przedstawieniu przez poszkodowanego pozostałych skutków wypadku. 

Ocena wysokości zadośćuczynienia nie jest oczywiście sprawą łatwą ani oczywistą, dlatego też wymaga odpowiedniego doświadczenia. Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie wyższe kwoty świadczeń przyznawane są osobą reprezentowanym przez profesjonalną kancelarię. Ubezpieczyciele zdają sobie bowiem sprawę z tego, że profesjonalny pełnomocnik wie, o jaką kwotę zadośćuczynienia może się ubiegać, a w razie zaniżenia kwoty wypłaconego zadośćuczynienia bądź też bezpodstawnej odmowy wypłaty, nie zawaha się skierować sprawy na drogę sądową. Ważne, by znaleźć uczciwego i rzetelnego pełnomocnika, cieszącego się dobrą opinią wśród klientów. Dlatego też decyzji o wyborze pełnomocnika nie powinno podejmować się pochopnie - np. w szpitalu.


PRZYKŁADOWE KWOTY UZYSKANE PRZEZ NASZĄ KANCELARIĘ W SPRAWACH O ODSZKODOWANIE ZA POTRĄCENIE PIESZEGO MOŻNA ZOBACZYĆ W ARTYKULE - ODSZKODOWANIA KOMUNIKACYJNE - NASZE SPRAWY


WYSOKOŚĆ ODSZKODOWANIA ZA POTRĄCENIE PIESZEGO NA PASACH

Wysokość  odszkodowania po potrąceniu przez samochód zależy natomiast od utraconych w związku z wypadkiem dochodów oraz poniesionych przez poszkodowanego kosztów leczenia, rehabilitacji, dodatkowej opieki i dojazdów do placówek medycznych (w przypadku cięższych obrażeń również adaptacji miejsca zamieszkania do nowych potrzeb, czy też przygotowania do wykonywania nowego zawodu) Oszacowanie odszkodowania jest więc łatwiejsze niż oszacowanie wysokości należnego zadośćuczynienia. Z tym oczywiście zastrzeżeniem, że zarówno zasadność poniesionych kosztów, jak i utracenie dochodów trzeba szczegółowo udowodnić. W tym celu należy zachowywać wszelkie paragony, faktury oraz rachunki, a także dokumenty świadczące o utracie dochodów. Ponadto, przy poważniejszych wypadkach, poszkodowany może dochodzić stosownej renty.

ZADOŚĆUCZYNIENIE PO ŚMIERCI PIESZEGO

W sytuacji, gdy dojdzie do śmiertelnego potrącenia pieszego, najbliżsi członkowie rodziny śmiertelnie potrąconego pieszego mogą ubiegać się o odszkodowanie (o ile wskutek śmierci pieszego nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji życiowej), zwrot kosztów leczenia i pogrzebu, rentę alimentacyjną oraz przede wszystkim o zadośćuczynienie za śmierć pieszego (osoby najbliższej).

W przypadku odszkodowania za śmierć pieszego, poniesione koszty trzeba wykazać odpowiednimi dokumentami, natomiast  wysokość zadośćuczynienia za krzywdę po smierci pieszego zależy przede wszystkim od stopnia bliskości pomiędzy zmarłym, a osoba dochodzącą świadczeń. Czym blizszy jest stosunek pokrewieństwa, tym z reguły wyższe będą przyznane świadczenia. Kwoty te jednak nie sa przyznawane automatycznie. Zawsze trzeba wykazać osobistą stratę i krzywdę.  

Więcej na temat kwestii zadośćuczynienia po śmierci osoby najbliższej można przeczytać w artykule - Odszkodowanie i zadośćuczynienie po śmierci osoby najbliższej z OC sprawcy wypadku.

SUMA GWARANCYJNA UBEZPIECZENIA OC SPRAWCY

Na koniec należy zauważyć, że wszelkie kwestie dotyczące odpowiedzialności za wypadki, w tym potrącenia pieszych, reguluje kodeks cywilny oraz ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ustawa ta wskazuje sumy gwarancyjne, jakim objęte są obowiązkowe polisy OC. W przypadku szkód na osobie jest to kwota 5.000.000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, bez względu na liczbę poszkodowanych, w przypadku zaś szkód w mieniu 1.000.000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, bez względu na liczbę poszkodowanych. Trzeba jednak zaznaczyć, że suma gwarancyjna nie ma żadnego wpływu na wysokość zadośćuczynienia i odszkodowania, które ustalane są indywidualnie, w zależności od okoliczności konkretnej sprawy. Suma gwarancyjna ma znaczenie tylko o tyle, że gdyby łączna suma wypłaconych świadczeń z tytułu jednego zdarzenia drogowego przekroczyła kwotę  5.000.000 euro, to powyżej tej kwoty ubezpieczyciel już nie odpowiada.

POTRĄCIŁ CIĘ SAMOCHÓD ? Z POMOCĄ KANCELARII EFFECT UZYSKASZ NAJWYŻSZE ODSZKODOWANIE

Osoby poszkodowane w wyniku potrącenia przez samochód często nie wiedzą jak się zachować aby uzyskać należne odszkodowanie za potrącenie. W razie zaistanienia takiego wypadku warto więc się z nami skontaktować:

  • telefonicznie, pod numerem:  690 453 226 lub 690 454 238
  • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  • poprzez formularz kontaktowy.

Bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość dochodzenia świadczeń odszkodowawczych, a także ich ewentualną wysokość. Następnie poprowadzimy sprawę tak, by uzyskać dla poszkodowanego jak najwyższe odszkodowanie.

 

Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 6 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.