+48 690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Opisz swoją sprawę w formularzu lub w mailu albo zadzwoń pod numer: 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com
Odszkodowanie za wypadek w szkole

Zbliża się rok szkolny, więc jak co roku, rodzice staną przed kwestią ubezpieczenia swoich dzieci. Chociaż wiedza w tym zakresie ciągle wzrasta, to jednak warto zapoznać się z podstawowymi zasadami, na jakich działa ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży szkolnej.

Odszkodowanie z ubezpieczenia szkolnego

Ubezpieczenie NNW młodzieży szkolnej

Przed wszystkim trzeba obalić mit, że szkolne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Duża część rodziców o tym nie wie. Co więcej, nie wie o tym także spora część nauczycieli i dyrektorów, którzy czasem próbują wręcz wymusić na każdym z rodziców przystąpienie do grupowego ubezpieczenia, oferowanego przez danego ubezpieczyciela we współpracy ze szkołą. Ponadto, dyrektorzy czasem myślą, że ubezpieczenie NNW zwalania ich z odpowiedzialności za wypadki z winy szkoły. Oczywiście tak nie jest, a więcej na ten temat piszemy w artykule: odszkodowanie za wypadek dziecka w szkole.

Oczywiście ubezpieczenie NNW warto posiadać. Jak to się mówi - nieszczęśliwe wypadki chodzą po ludziach. Zwłaszcza wśród dzieci, które z reguły do spokojnych istot nie należą. Warto być więc zabezpieczonym na taką ewentualność, ale W SPOSÓB PRZEMYŚLANY! Nie powinno się na ślepo opłacać polisy zaoferowanej w szkole. Przed tym należy sprawdzić jakie warunki ubezpieczenia są proponowane, tj. na jaką sumę dziecko jest ubezpieczone, jaka kwota odszkodowania jest wypłacana za każdy procent trwałego uszczerbku na zdrowiu, jak wygląda zwrot kosztów leczenia oraz jakie jest odszkodowanie za pobyt w szpitalu. Pozwoli to uniknąć późniejszego rozczarowania w razie zaistnienia wypadku. W naszej praktyce niejednokrotnie spotykaliśmy się bowiem z rozżalonymi rodzicami, których dziecko np. złamało rękę z koniecznością jej operacyjnego nastawiania, nosiło gips przez 2 miesiące, a ubezpieczyciel orzekł 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu i zgodnie z polisą zawartą na 10.000 zł wypłacił odszkodowanie w wysokości 100 zł.

Może się też okazać, że samemu znajdziemy ubezpieczenie bardziej dostosowane do naszych potrzeb. Nie ma bowiem żadnych przeszkód, by takiego ubezpieczenia poszukać samodzielnie.

Za co należy się odszkodowanie ze szkolnej polisy NNW?

W kwestii samego ubezpieczenia warto też wiedzieć, że jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a więc od zdarzeń nagłych, wywołanych przyczyną zewnętrzną, w następstwie których ubezpieczony, doznał uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarł. Ubezpieczeniem tym nie są więc objęte np. choroby, choćby poważne, chyba, że wyraźnie wymieniono je w polisie ubezpieczeniowej (często dotyczy to sepsy lub zawału serca). Poza tym, warunkiem wypłaty odszkodowania jest odniesienie w wypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. Dziecko nie dostanie więc odszkodowania za potłuczenia, skręcenia czy skaleczenia. Szczegółowe warunki każdego ubezpieczenia wynikają z jego ogólnych warunków. Warto się z nimi zapoznać przed zawarciem umowy.

Warto też zauważyć, że zawarta umowa ubezpieczenia NNW trwa przez cały rok, a więc także w wakacje. Co więcej, ochrona ubezpieczeniowa obejmuje nie tylko wypadki zaistniałe w szkole, ale również wszelkie inne nieszczęśliwe wypadki  (w domu, na placu zabaw, a nawet wypadki samochodowe).

Odszkodowanie z kilku polis NNW

Czasami zdarza się, że dziecko posiada kilka polis NNW – w szkole, na kolonii czy w klubie piłkarskim itp. W takiej sytuacji odszkodowania można żądać z każdej z tych polis z osobna. Trzeba też wiedzieć, że wypadek może zdarzyć się również z winy szkoły albo innego podmiotu. W takiej sytuacji, niezależnie od posiadania polisy NNW, można żądać  zadośćuczynienia i odszkodowania również od tego, kto doprowadził do wypadku lub od jego ubezpieczyciela (o ile sprawca posiada polisę OC). Jest to o tyle istotne, że sprawca szkody często sugeruje, że poszkodowany nie może żądać od niego świadczeń odszkodowawczych, ponieważ ma własną polisę NNW. Jest to nieprawda, ponieważ roszczenia te są od siebie zupełnie niezależne i inna jest ich podstawa prawna.


Twoje dziecko miało wypadek? Sprawdź czy należy mu się odszkodowanie!

Jeżeli chcesz się z nami bezpłatnie skonsultować w sprawie o odszkodowanie za wypadek:

 • zadzwoń pod numer: 690 453 226
 • wyślij wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy 24/7

Szybko i bezpłatnie dokonamy analizy sprawy oraz przedstawimy propozycję jej poprowadzenia.  Działamy na terenie całego kraju!

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 7 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.