+48 690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Przykład naszej sprawy, w której  uzyskaliśmy zadośćuczynienie i odszkodowanie dla rowerzysty potrąconego przez samochód, w wysokości niemal 90.000 zł. 

Jakie odszkodowanie dla rowerzysty po wypadku ?

odszkodowanie za potracenie rowerzystyW wakacje 2015 r. nasz Klient uczestniczył w rajdzie rowerowym dookoła Polski. Po przejechaniu wiekszej części trasy, która zaczynała się na Śląsku, niedaleko Białegostoku doszło do wypadku. Kierowca pojazdu marki Renault Clio zasnął za kierownicą i wjechał w kolumnę rowerzystów. Wskutek potrącenia przez samochód, wielu rowerzystów doznało obrażeń ciała. Najciężej poszkodowany został nasz Klient, u którego rozpoznano m.in. złamanie kości krzyżowej po stronie lewej, poszerzenie szpary stawu krzyżowo-biodrowego prawego, złamanie kości łonowej lewej, rozejście spojenia łonowego, stan po urazie głowy i klatki piersiowej, pękniętą nogę w kostce i złamanie nosa. Przez niemal 1,5 m-ca Poszkodowany musiał znajdować się w pozycji leżącej, bez możliwości wstawania z łóżka. Następnie przeszedł dwukrotną rehabilitację w trybie stacjonarnym. W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległ również wartościowy rower Poszkodowanego. Rower po wypadku nie nadawał się do naprawy.

Potrącony rowerzysta postanowił skorzystać z pomocy Kancelarii Effect w zakresie uzyskania zadośćuczynienia za doznaną krzywdę oraz odszkodowania za zniszczony rower. Wystapiliśmy z roszczeniem do zakładu ubezpieczeń, który ubezpieczał pojazd Renault Clio. Postępowanie prowadzone było w oparciu o kodeksową zasadę ryzyka. W tym miejscu należy przypomnieć, że zgodnie z art. 436 kodeksu cywilnego, w razie potrącenia rowerzysty przez kierowcę pojazdu mechanicznego, kierowca ten odpowiada za szkodę wyrządzoną rowerzyście w każdym przypadku, chyba że zaistnieją przesłanki wyłączające jego odpowiedzialność (tzw. przesłanki egzoneracyjne). Należą do nich: siła wyższa, wyłączna wina osoby trzeciej lub wyłączna wina poszkodowanego. W realiach niniejszej sprawy żadna z przesłanek egzoneracyjnych nie wystąpiła. Co więcej, wina kierującego samochodem była całkowicie bezsporna, co zostało potwierdzone w toczącym się równolegle postępowaniu karnym. 

W trakcie postępowania likwidacyjnego ubezpieczyciel przeprowadził komisję lekarską, na której orzeczony został 22% trwały uszczerbek na zdrowiu Poszkodowanego. Następnie ubezpieczyciel wydał decyzję przyznającą zadośćuczynienie i odszkodowanie dla potrąconego rowerzysty w wysokości 27.000 zł. Z tym stanowiskiem nie zgodzili się prawnicy Kancelarii Effect, uznając, że wypłacona kwota jest zbyt niska, a uszczerbek na zdrowiu jest rażąco zaniżony w stosunku do rzeczywiśce odniesionego. Ponadto podniesiono, że trwały uszczerbek na zdrowiu nie jest jedynym wyznacznikiem kwoty zadośćuczynienia. Po złożonym odwołaniu, na drodze przedsądowej udało się uzyskać od ubezpieczyciela na rzecz Poszkodowanego łączną kwotę 56.900 zł. Następnie został skierowany pozew sądowy. W toku postępowania sądowego zawarto z ubezpieczycielem ugodę sądową, na mocy której dopłacił on na rzecz Poszkodowanego dodatkowo kwotę 31.000 zł. Łączne świadczenia przyznane Poszkodowanemu wyniosły więc 87.900 zł, który to kwota w odczuciu Poszkodowanego oraz Kancelarii Effect zrekompensowała poniesioną szkodę.

Miałeś wypadek na rowerze ? Potrącił Cię samochód ? Zadzwoń i sprawdź jak możemy Ci pomóc !

Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usług Kancelarii Effect w zakresie uzyskania odszkodowanie za potrącenie rowerzysty  prosimy o kontakt z nami:

  • telefonicznie, pod numerami 690 453 226 lub 690 454 238
  • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • poprzez formularz kontaktowy.


Bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

Zapraszamy do współpracy.


Kancelaria Effect 

Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 8 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.