+48 690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Napisz lub zadzwoń 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

Odszkodowanie za wypadek w aquaparku - odpowiedzialność na zasadzie ryzyka

W dniu 05.09.2015 r. Pan Marcin przebywał wraz z żoną na terenie Wrocławskiego Parku Wodnego, gdzie korzystali oni z atrakcji wodnych, w tym ze zjeżdżalni. Podczas jednego ze zjazdów, Pan Marcin przewrócił się na ostrym zakręcie i uderzył twarzą w konstrukcję zjeżdżalni. Wobec bardzo obfitego krwawienia z nosa, na miejscu udzielono mu pierwszej pomocy, z czego spisano notatkę służbową. Świadkiem zdarzenia była żona Pana Marcina. Dzień  po zdarzeniu, wobec utrzymującego się ogromnego bólu głowy i nosa, poszkodowany pojechał na Szpitalny Oddział Ratunkowy Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, gdzie w badaniu RTG stwierdzono wieloodłamowe złamanie kości nosowej. Stwierdzono wygięcie przegrody nosowej, a także ograniczenie drożności przewodu nosowego. Okazało się, że konieczne będzie leczenie operacyjne.

Pan Marcin zwrócił się do nas o pomoc w uzyskaniu zadośćuczynienia i odszkodowania za wypadek w aquaparku. Nasza Kancelaria ustaliła odpowiednie zakład ubezpieczeń, a następnie zwróciła się o wypłatę świadczeń, motywując to faktem odpowiedzialności Wrocławskiego Parku Wodnego, jako przedsiębiorstwa poruszanego za pomocą sił przyrody, na zasadzie ryzyka określonej w art. 435 k.c. Decyzją z dnia 07.01.2016r. TUiR ALLIANZ odmówiło wypłaty świadczeń. Uzasadnieniem odmowy było stwierdzenie, iż Wrocławski Park Wodny nie jest przedsiębiorstwem wprawianym w ruch za pomocą sił przyrody i odpowiada za wyrządzone szkody na zasadzie winy, a tej w sprawie nie było. Pomimo złożonej reklamacji, stanowisko zakładu ubezpieczeń pozostało niezmienne.

W związku z takim stanowiskiem zakładu ubezpieczeń, złożyliśmy do Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej pozew o zapłatę. Po przeprowadzeniu postępowania sądowego, Sąd I instancji wydał wyrok uwzględniający w całości nasze roszczenia i zasądził na rzecz poszkodowanego kwotę 12.000 zł  tytułem zadośćuczyenienia i odszkodowania za wypadek w parku wodnym wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie. Zasądzono również zwrot pełnych kosztów procesu.

Sąd w swoim uzasadnieniu uznał, że  aquapark jest przedsiębiorstwem wprawianym w ruch za pomocą sił przyrody. Ponadto, sąd uznał, że istnieje związek przyczynowy między ruchem przedsiębiorstwa, rozumianym jak ruch całego zorganizowanego zespołu majątkowego a samą szkodą. Przyczyną zdarzenia było bowiem, korzystanie przez naszego klienta ze zjeżdżalni wodnej i uderzenie głową o jej element konstrukcyjny – w tym zakresie wystąpił więc związek przyczynowy uzasadniający odpowiedzialność na zasadzie ryzyka.

Zakład ubezpieczeń zrealizował wyrok nie składając nawet apelacji do sądu wyższej instancji i wypłacił kwotę 18 933.85 zł tytułem zwrotu kosztów procesu oraz zadośćuczynienia i odszkodowania za wypadek w aquaparku.

Miałeś wypadek w aquaparku? Sprawdź jak możemy ci pomóc!

Więcej na temat dochodzenia roszczeń odszkodowawczych za wypadek w aquaparku można przeczytać pod tym linkiem - Odszkodowanie za wypadek w aquaparku

 

Dlaczego Kancelaria Effect?

  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
  • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
  • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
  • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
  • Działamy szybko i skutecznie,
  • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
  • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
  • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 8 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.