+48 690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Napisz lub zadzwoń 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

WAŻNE ! 

W związku z licznymi zapytaniami, dotyczącymi prowadzenia spraw związnych z uszkodzeniem kręgosłupa szyjnego (urazy typu "smagnięcia biczem", whiplash"), informujemy, że podejmujemy się tylko prowadzenia spraw, w których leczenie trwa przynajmniej pół roku i jest potwierdzone dokumentacją od ortopedy lub neurologa.

Zgłaszanie szkody, dotyczącej uszkodzeń kręgosłupa szyjnego, w ciągu kilku dni po zdarzeniu, nie dysponując żadną dokumentacją z leczenia, kończy się zwykle odmową wypłaty odszkodowania lub przyzynaniem bardzo niskich kwot swiadczeń.


 Odszkodowanie za skręcenie kręgosłupa szyjnego.

W dniu sierpniu 2015 r. w Krakowie doszło do wypadku drogowego, w którym brała udział Pani B. Kierowca ciężarówki zmieniając pas jazdy z lewego na prawy zahaczył o lewy tył samochodu Pani B. co spowodowało, że jej samochód obrócił się i uderzył w barierkę ochronną. Na miejsce zdarzenia została wezwana policji, która stwierdziła winę kierowcy ciężarówki.  W wypadku poszkodowana odniosła obrażenia ciała w postaci skręcenia kręgosłupa szyjnego i stłuczenia żeber. Konieczne okazał się usztywnienie szyi poprzez założenie kołnierza Schantza. Następnego dnia stan poszkodowanej nie poprawił się, odczuwała ból kręgosłupa szyjnego oraz klatki piersiowej na wysokości żeber, który nasilał się przy oddychaniu i kaszlu, ponadto miała ograniczoną ruchomość szyi. Z powodu stanu zdrowia poszkodowana nie była zdolna do wykonywania pracy.  Poszkodowana podjęła leczenie w poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej. Stan kręgosłupa szyjnego wymagał zabiegów rehabilitacyjnych. Poszkodowana zaczęła odczuwać niedowład lewej ręki, konieczne okazało się wykonanie badania MRI kręgosłupa szyjnego, które potwierdziło nieprawidłowości odcinka szyjnego. Zalecono jej dalszą rehabilitację, po której stan zdrowia uległ jedynie niewielkiej poprawie.

Poszkodowana zwróciła się o pomoc do Kancelarii Effect w celu uzyskania odpowiedniego zadośćuczynienia i odszkodowania za skręcenie kręgosłupa szyjnego . Po przeprowadzonym postępowaniu likwidacyjnym TUiR WARTA S.A. przynała Poszkodowanej zadośćuczynienie w kwocie 1.000 zl, jednocześnie odmawiając zwrotu kosztów prywatnego leczenia. Pomimo złożonej reklamacji zakład ubezpieczeń nie zmienił swojej decyzji. Zaproponował jedynie zawarcie ugody w łącznej kwocie 2.000 zł, którą to propozycję Poszkodowana odrzuciła.

W związku ze zbyt niską kwotą przyznanych świadczeń, w marcu 2016r. Kancelaria Effect złożyła pozew do właściwego Sądu Rejonowego. W trakcie dwuletniego procesu przeprowadzono trzy opinie biegłych, które wykazały łącznie 10% trwałego uszczerbku na zdrowiu poszkodowanej. W marcu 2018r. Sąd Rejonowy wydał wyrok, w którym zasądził na rzecz poszkodowanej dodatkową kwotę 16939,59 zł wraz z odsetkami ustawowymi oraz kosztami procesu. Wyrok został zrealizowany przez stronę pozwaną bez składania apelacji. Dzięki skierowaniu sprawy na drogę sądową poszkodowana otrzymała więc, łącznie z odsetkami, kwotę  ponad 19.000 zł, a więc niemal 20 razy więcej niż kwota pierwotnie wypłacona przez zakład ubezpieczeń.

Miałeś wypadek samochodowy? Zadzwoń i sprawdź jak możemy Ci pomóc !

Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usług Kancelarii Effect w zakresie uzyskania odszkodowania za wypadek samochodowy. prosimy o kontakt z nami:

 • telefonicznie, pod numerem: 690 453 226,
 • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
 • poprzez formularz kontaktowy.

Bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

Zapraszamy do współpracy.

Dlaczego Kancelaria Effect?

 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
 • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
 • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
 • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
 • Działamy szybko i skutecznie,
 • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
 • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
 • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 7 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.