+48 690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Przykład naszej sprawy, w której - po 2 letnim procesie - uzyskaliśmy dla naszej Klientki odszkodowanie za skręcenie kręgosłupa szyjnego w wysokości 20-krotnie większej niż kwota pierwotnie wypłacona w postępowaniu likwidacyjnym przez zakład ubezpieczeń. 

W dniu sierpniu 2015 r. w Krakowie doszło do wypadku drogowego, w którym brała udział Pani B. Kierowca ciężarówki zmieniając pas jazdy z lewego na prawy zahaczył o lewy tył samochodu Pani B. co spowodowało, że jej samochód obrócił się i uderzył w barierkę ochronną. Na miejsce zdarzenia została wezwana policji, która stwierdziła winę kierowcy ciężarówki.  W wypadku poszkodowana odniosła obrażenia ciała w postaci skręcenia kręgosłupa szyjnego i stłuczenia żeber. Konieczne okazał się usztywnienie szyi poprzez założenie kołnierza Schantza. Następnego dnia stan poszkodowanej nie poprawił się, odczuwała ból kręgosłupa szyjnego oraz klatki piersiowej na wysokości żeber, który nasilał się przy oddychaniu i kaszlu, ponadto miała ograniczoną ruchomość szyi. Z powodu stanu zdrowia poszkodowana nie była zdolna do wykonywania pracy.  Poszkodowana podjęła leczenie w poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej. Stan kręgosłupa szyjnego wymagał zabiegów rehabilitacyjnych. Poszkodowana zaczęła odczuwać niedowład lewej ręki, konieczne okazało się wykonanie badania MRI kręgosłupa szyjnego, które potwierdziło nieprawidłowości odcinka szyjnego. Zalecono jej dalszą rehabilitację, po której stan zdrowia uległ jedynie niewielkiej poprawie.

Odszkodowanie za skręcenie kręgosłupa szyjnego.

Poszkodowana zwróciła się o pomoc do Kancelarii Effect w celu uzyskania odpowiedniego zadośćuczynienia i odszkodowania za skręcenie kręgosłupa szyjnego . Po przeprowadzonym postępowaniu likwidacyjnym TUiR WARTA S.A. przynała Poszkodowanej zadośćuczynienie w kwocie 1.000 zl, jednocześnie odmawiając zwrotu kosztów prywatnego leczenia. Pomimo złożonej reklamacji zakład ubezpieczeń nie zmienił swojej decyzji. Zaproponował jedynie zawarcie ugody w łącznej kwocie 2.000 zł, którą to propozycję Poszkodowana odrzuciła.

W związku ze zbyt niską kwotą przyznanych świadczeń, w marcu 2016r. Kancelaria Effect złożyła pozew do właściwego Sądu Rejonowego. W trakcie dwuletniego procesu przeprowadzono trzy opinie biegłych, które wykazały łącznie 10% trwałego uszczerbku na zdrowiu poszkodowanej. W marcu 2018r. Sąd Rejonowy wydał wyrok, w którym zasądził na rzecz poszkodowanej dodatkową kwotę 16939,59 zł wraz z odsetkami ustawowymi oraz kosztami procesu. Wyrok został zrealizowany przez stronę pozwaną bez składania apelacji. Dzięki skierowaniu sprawy na drogę sądową poszkodowana otrzymała więc, łącznie z odsetkami, kwotę  ponad 19.000 zł, a więc niemal 20 razy więcej niż kwota pierwotnie wypłacona przez zakład ubezpieczeń.

Miałeś wypadek samochodowy? Zadzwoń i sprawdź jak możemy Ci pomóc !

Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usług Kancelarii Effect w zakresie uzyskania odszkodowania za wypadek samochodowy. prosimy o kontakt z nami:

  • telefonicznie, pod numerami 690 453 226 lub 690 454 238
  • drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
  • poprzez formularz kontaktowy.


Bezpłatnie przeanalizujemy każdą sprawę i ocenimy możliwość dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

Zapraszamy do współpracy.

Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 6 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.