+48 690 453 226 (12) 631 14 51 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

Bezpłatna Analiza Twojej Sprawy

Miałeś wypadek? Napisz lub zadzwoń 690 453 226
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

"Dochodząc świadczeń odszkodowawczych za szkodę poniesioną w trakcie korzystania z urządzeń lunaparku, rozstawionego na czas imprezy lub festynu, którego organizatorem jest organ samorządu terytorialnego, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę czy impreza ma przymiot imprezy masowej. W sytuacji, gdy dojdzie do szkody na terenie jakiegokolwiek lunaparku – zarówno stacjonarnego, jak i objazdowego -  to poszkodowany ma zwykle prawo do żądania świadczeń odszkodowawczych od samego przedsiębiorcy,  prowadzonego tą działalność.  W razie jednak gdy wypadek zaistnieje w trakcie korzystania z atrakcji używanej w ramach imprezy masowej, to odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną wskutek tego wypadku może ponosić również sam organizator imprezy, w tym również organ samorządu terytorialnego. Zgodnie z art. 5 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, za bezpieczeństwo imprezy masowej w miejscu i w czasie jej trwania odpowiada bowiem organizator. Organizator nie odpowiada jednak  za każdą szkodę do jakiej dojdzie w trakcie korzystania z urządzeniu lunaparku działającego w ramach imprezy masowej, a jedynie za taką szkodę, która wynika z jego zaniedbań, mających formę działania lub zaniechania. Wykazanie odpowiedzialności organizatora wymaga więc  udowodnienia, że gdyby nie zaniedbanie po stronie organizatora, to do szkody w ogóle by nie doszło. W przypadku korzystania z urządzeń lunaparku mogłoby to być przykładowo zaniechanie w zakresie żądania od przedsiębiorcy aktualnych atestów urządzeń albo też dopuszczenie do ustawienia urządzeń w miejscach obiektywnie niebezpiecznych, np. na terenach podmokłych, niestabilnych.

Jeżeli chodzi o obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia OC, to dotyczy on tylko imprez masowych o charakterze odpłatnym. Organizator takiej imprezy ma obowiązek jej ubezpieczenia, ale ubezpieczenie to nie zawsze ubezpiecza od szkód wyrządzonych przez podwykonawców. Obowiązku ubezpieczenia nie ma przy większości imprez lokalnych, ponieważ z reguły są to imprezy bezpłatne, a często nie są w ogóle imprezami masowymi. Dla własnego bezpieczeństwa każdy organizator imprezy, zarówno masowej, jak i niemasowej powinien jednak polisę OC zapewnić, ale też zadbać o to, by odpowiednią polisę OC posiadali podwykonawcy."

 

Odpowiedzialność organizatora imprezy masowej za wypadek

 

 

 

 

Dlaczego Kancelaria Effect?

  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie,
  • Szczycimy się bardzo dobrą opinią klientów,
  • Bezpłatnie i rzetelnie analizujemy każdą sprawę,
  • Nie pobieramy żadnych zaliczek ani kosztów wstępnych,
  • Działamy szybko i skutecznie,
  • Mamy konkurencyjne stawki prowizji,
  • Prowadzimy sprawy na etapie polubownym i sądowym,
  • Obsługujemy sprawy z terenu całego kraju.
Zostaw numer, oddzwonimy! Jesteś już 7 osobą, która dzisiaj zamówiła rozmowę z nami.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole telefon jest wymagane
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.
Zostaw wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.
Pole Imię jest wymagane
Pole Email jest wymgane.
Pole telefon jest wymagane
Wpisz swoją wiadomość, to pole jest wymagane.
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Odpowiemy wkrótce.